Instalki.pl » Aktualności » Internet » Realme jako pierwsze skopiuje Dynamic Island od Apple?
Czwartek, 22 Wrzesień 2022 17:54, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Realme
Firma zbiera pomysły.

Dynamic Island czy raczej.. “Dynamiczna Wyspa”, która pojawiła się w nowym iPhonie wywołała sporą konsternację na rynku. Na tyle dużą, że niektóre marki już zastanawiają się, jak skutecznie “zainspirować” się pomysłem Apple. Jedną z firm, która może dokonać tego jako pierwsza będzie chińskie Realme.

Przedsiębiorstwo zaczęło już bowiem małe badanie wśród swojej społeczności, które związane jest z “wymarzoną wyspą”. Nie trudno domyślić się, co dokładnie Realme ma na myśli.

Czy Dynamic Island faktycznie doczeka się następcy?

Realme udostępniło w sieci specjalną grafikę, która zachęca społeczność fanów chińskiej marki do dzielenia się pomysłami na wyspę marzeń. Według Realme, interfejs dookoła otworu na aparat mógłby morfować w różne kształty i rozmiary, aby wyświetlać przychodzące połączenia telefoniczne, alerty, powiadomienia i wiele innych rzeczy. Dokładnie tak samo, jak robi to Dynamic Island od Apple.

Fani Realme zostali poproszeni o nadsyłanie zdjęć, filmów oraz ilustracji, które mają przedstawiać to, w jaki sposób Chińczycy mogliby wprowadzić konkretne pomysły w życie. W tym wypadku jakby nie patrzeć, to nic innego, jak próba skopiowania pomysłu Apple przez programistów chińskiej marki.

Na udostępnionym w sieci obrazku widać wycięcie z dziurką i żółtą poświatą oraz podpisem “Jak wygląda Twoja wymarzona wyspa?”.Od momentu swojej premiery, Dynamic Island od Apple otrzymało sporo pozytywnych recenzji od użytkowników. Niektórzy nazwali ten pomysł nawet jednym z najlepszych jakie Apple zrealizowało w ciągu ostatnich lat. W przyszłości Dynamic Island ma być jeszcze lepsze - w momencie, w którym programiści aplikacji firm trzecich zdecydują się wykorzystać ten element w maksymalnie efektywny sposób.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać i obserwować w jaki sposób chińska marka ma zamiar wykorzystać swój pomysł w rzeczywistości. Czy faktycznie będzie to realna kopia rozwiązania Amerykanów?

Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Realme / fot. Realme