Instalki.pl » Aktualności » Internet » Żabka testuje EKOmaty. Można zgarnąć darmowe żappsy
Wtorek, 19 Lipiec 2022 13:51, Wpisany przez Maksym Słomski
zabka ekomat
Sposób na więcej żappsów.

Żabka coraz mocniej rozszerza spektrum swojej działalności w Polsce. Jakiś czas temu w naszym kraju uruchomiono bezobsługowe, nowoczesne sklepy Żappka Store. Zakupy robi się w nich dosłownie wchodząc, biorąc towary z półki i wychodząc. Stosowna kwota zostaje pobrana z połączonej z aplikacją Żappka kartą płatniczą. Teraz znana franczyza testuje nietypowe EKOmaty. Firma chce nakłonić Polaków do bycia eko, kusząc ich żappsami.

Jak zdobyć dodatkowe żappsy? Korzystaj z EKOmatów


EKOmaty należące do sieci Żabka są automatami do przyjmowania plastikowych butelek oraz metalowych puszek. Ustawione już przy pierwszych sklepach Żabki oferują korzystającym z nich osób żappsy, czyli punkty programu lojalnościowego Żabki, w zamian za wrzucone doń podlegające recyklingowi opakowania. Co ważne, opakowania te wcale nie muszą pochodzić ze sklepów Żabka."Zwracając butelki i puszki przyczyniasz się do oszczędzania zasobów naturalnych i energii potrzebnej do wytworzenia opakowań. Wytworzenie jednej butelki PET z recyklingu generuje ponad 30 proc. mniej CO2 niż produkcja butelki z plastiku pierwotnego.  Takie świadome podejście do tematu segregacji sprawia, że system małych kroków nabiera wielkiego znaczenia" - czytamy w komunikacie.

Za każde opakowanie oddane do EKOmatu korzystający dostanie 10 żappsów. Można je wymienić na darmową kawę, hotdoga i wiele innych produktów. Najtańszy kosztuje zaledwie 200 punktów. Hot dog jest wydatkiem na poziomie 750 punktów. Mając EKOmat koło domu grzechem byłoby wyrzucać butelki do śmieci.

EKOmatów przybywa


Na tę chwilę w Polsce stanęło 25 EKOmatów w Warszawie, Plewiskach i Poznaniu. O dziwo, EKOmaty nie działają całodobowo, a w godzinach od 5:30 do 23:30.

Źródło: Żabka