Instalki.pl » Aktualności » Internet » Zamówił do Paczkomatu narkotyki. Policjanci już na niego czekali
Poniedziałek, 27 Czerwiec 2022 08:59, Wpisany przez Maksym Słomski
paczkomat narkotyki 2
Niezbyt roztropny sposób wykorzystania Paczkomatów.

Czasami polska Policja opisuje tak niewiarygodne przypadki oszustw i innego rodzaju przestępstw, że aż trudno w nie uwierzyć. Głównie przytaczamy w tym kontekście kuriozalne przypadki aktywności cyberprzestępców oraz zawierzających im ofiar. Na łamach serwisu Instalki.pl czytaliście już o kochliwej 35-latce, która uznała, że Will Smith przekaże jej fortunę oraz paniach przekazujących oszczędności życia amerykańskim lekarzom, wojskowym i wdowcom z Hiszpanii, pracującym na maltańskich platformach wiertniczych. Tym razem mamy dla Was historię o 21-latku, który naprawdę mocno zaufał Paczkomatom.

21-latek zamówił narkotyki do Paczkomatu


Polacy kochają Paczkomaty i ochoczo z nich korzystają. Niedawno InPost zawarł nawet współpracę z Shopee i zaoferował konsumentom nową opcję ekonomicznej dostawy do swoich automatów paczkowych. Paczkomaty reklamowane są jako wygodny i bezpieczny sposób wysyłania i odbierania przesyłek, z zachowaniem pewnej dozy anonimowości. 21-letni mieszkaniec Sandomierza stwierdził, że z tego tytułu rozsądnym będzie zamówienie sobie do paczkomatu odrobiny środków odurzających.

Policja świętokrzyska donosi o zatrzymaniu 15 czerwca bieżącego roku mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. 21-latek został ujęty tuż po odebraniu przesyłki z Paczkomatu. Jej zawartość nie była dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości ogromnym zaskoczeniem.

paczkomat narkotyki
Wysyłka narkotyków do Paczkomatu? Zły pomysł. | Źródło: Świętokrzyska Policja

Wewnątrz paczki policjanci znaleźli dwa plastikowe pojemniki z białą sypką substancją i kryształkami. W toku dalszych czynności śledczy ujawnili, że było to 40 gramów suszu roślinnego, grzyby halucynogenne i 13 krzaków konopii innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu.

"W piątek Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Zażywasz - przegrywasz


Historia 21-latka powinna być przestrogą dla wszystkich osób zamawiających za pośrednictwem Paczkomatów nielegalne substancje. Policja jest świadoma tego, że usługa InPostu jest szalenie popularna pośród amatorów "ziółka" i innych narkotyków. Kiedy policja zlokalizuje źródło pochodzenia jednej przesyłki z taką... niespodzianką w środku, z pewnością pod lupę wzięte zostaną wszystkie osoby, które otrzymały z niego paczki.

Źródło: Policja.gov.pl