Instalki.pl » Aktualności » Internet » CEO i COO właściciela Pornhub zrezygnowali ze stanowisk. Afera z nieletnimi w tle
Środa, 22 Czerwiec 2022 21:50, Wpisany przez Maksym Słomski
pornhub mirari
Podobno chodzi o filmy z nieletnimi.

O serwisie Pornhub słyszało zapewne większość Waszych kolegów, ale na pewno nie każdy z nich wie, że jego właścicielem jest prywatna kanadyjska firma, założona w 2004 roku. Variety doniosło dziś o gigantycznej zmianie, jaka dokonała się w niej w związku z opublikowany przez The New Yorker 20 czerwca 2022 roku raportem, dotyczącym karygodnych niedociągnięć w systemie moderacji treści na Pornhubie. Ze swoich stanowisk ustąpili właśnie CEO (prezes zarządu) Feras Antoon oraz COO (dyrektor operacyjny) David Tasillo.

Raport na temat Pornhub katalizatorem zmian?


Serwis Pornhub od dawna był krytykowany za udostępnianie filmów z nieletnimi kobietami, ofiarami napaści na tle seksualnym i dorosłych, którzy nie wyrażali zgody na publikację materiałów z ich udziałem. Polityka firmy mająca na celu ochronę przed tymi praktykami była fikcją. Pisaliśmy o tym dokładnie rok temu, 22 czerwca 2021 roku. Wtedy to przeciwko Pornhub złożono pozew zbiorowy, w którym kobiety reprezentował prawnik Michael Bowe.

Zobacz także: Pornhub pozwany za rzekome hostowanie filmów z nieletnimi

pornhub

Kilka miesięcy temu The Verge zwróciło uwagę na interesujący problem, kiedy to były moderator Pornhub opisał swoje doświadczenia związane z usuwaniem filmów łamiących regulamin, które błyskawicznie po usunięciu pojawiały się na nowo. Syzyfowa praca moderatorów była praktycznie rzecz biorąc bezcelowa.

W grudniu 2020 roku Pornhub usunął większość z 13,5 miliona filmów (ok. 8,8 miliona) w konsekwencji tekstu opublikowanego 4 grudnia 2020 roku na łamach New York Times. Nicholas Kristof opisywał w nim historie kobiet (także nieletnich), z udziałem których filmy umieszczano w serwisie bez ich zgody.

Czytaj też: Z Pornhub usunięto właśnie większość z 13,5 miliona filmów

Pornhub twierdzi, że zmiany są długo planowane


Rzecznik firmy MindGeek powiedział w rozmowie z Variety, że zmiany planowano jeszcze z początkiem bieżącego roku i nie mają one żadnego związku z opublikowanym niedawno raportem. Zapewnił również o tym, że Antoon i Tassillo pozostaną udziałowcami firmy i że MindGeek obecnie poszukuje ich zastępców.

Źródło: Variety