Google odsłoniło rosyjskie tajne obiekty na Google Maps. Zobacz bunkier Putina

Maksym SłomskiSkomentuj
Google odsłoniło rosyjskie tajne obiekty na Google Maps. Zobacz bunkier Putina
Cenzura w Google Maps i Street View działa od wielu lat, a ukrytych miejsc na Mapach Google jest tak wiele, że poświęciliśmy temu osobny wpis. Google ukrywa niektóre lokalizacje z wielu różnych powodów. Jednym z nich może być na przykład tajemnica wojskowa lub inne klauzule, którymi obejmuje się strategiczne obiekty. Wygląda na to, że gigant z Mountain View postanowił niespodziewanie wyłączyć Federację Rosyjską spod tego rodzaju ochrony. Tak, na Google Maps i Google Earth odsłonięto tajne obiekty w Rosji.

Czytaj też: Jak wymazać swój dom w Mapach Google? Oto, dlaczego warto to zrobić

Tajne obiekty w Rosji widoczne na Mapach Google

Firma Google postanowiła dezaktywować ukrywanie w swoich usługach obiektów o znaczeniu strategicznym w Rosji, najwyraźniej w związku z sankcjami nakładanymi na ten kraj w związku z jego agresją wojskową w Ukrainie. Jako pierwszy poinformował o tym użytkownik @bolshoi_yx na Twitterze. Internauci w reakcji zaczęli przeczesywanie Google Maps w poszukiwaniu interesujących miejsc w Rosji, odtajnionych w znanej usłudze.

Zobacz także: 12 najdziwniejszych zdjęć z Map Google. Co tam się wydarzyło?



Bunkier Putina na Mapach Google? Proszę bardzo, widok satelitarny został odtajniony.

bunkier putina mapy google

Źródło: zrzut ekranu z Map Google

A może największa rosyjska baza atomowych okrętów podwodnych? Jasne, rzućcie okiem na dok w Wiluczinsku.

wiluczinsk

Źródło: zrzut ekranu z Google Earth

Odkryto także kosmodrom Federacji Rosyjskiej w Plesiecku…

plesieck

Źródło: zrzut ekranu z Google Earth

Pokazano również bazę rosyjskiej Floty Północnej w miejscowości Polarnyj.

polarnyj

Źródło: zrzut ekranu z Google Earth

Ciekawych obiektów jest znacznie więcej. Internauci mogą zerknąć m.in. na zamknięte w ramach programu nuklearnego miasta odpowiedzialne niegdyś za produkcję plutonu, w tym Oziorsk, Siewiersk i Żelaznogorsk, czy też wzbogaconego uranu – Novouralsk i Angarsk.

To oczywiście tylko wybrane z długiej listy odkrytych przez internautów lokalizacji. Zachęcamy do eksploracji, a nuż znajdziecie coś ciekawego?

Źródło: Twitter, Wykop.pl

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.