Instalki.pl » Aktualności » Internet » Poznajesz ich? Postaci z kreskówek i obrazów jak żywe dzięki sztucznej inteligencji
Piątek, 11 Luty 2022 20:59, Wpisany przez Jan Domański
Poznajesz ich? Postaci z kreskówek i obrazów jak żywe dzięki sztucznej inteligencjiJak wyglądaliby w prawdziwym świecie np. Simpsonowie?

Hidreley Diao z Bored Panda pracuje nad wieloczęściowym projektem, w którym pokazuje jak na realnych zdjęciach wyglądałyby postaci znane z kreskówek, postarzeni już zmarli współcześni sławni ludzie, celebryci po latach bez operacji plastycznych czy historyczne wizerunki znane z rzeźb i obrazów. Co ciekawe nie jest to jakaś oderwana od codziennego życia zaawansowana technologia dla wybranych, a Photoshop i trzy zwyczajne aplikacje mobilne: FaceApp, Gradiente oraz Remini. Mimo tego efekty pracy Hidrely Diao są naprawdę imponujące.

To tylko trzy programy na smartfony i Photoshop, a dają genialne efekty


Inspiracją dla Hidreley Diao były prace innych twórców i stąd pomysł pójścia w tę stronę także we własnym zakresie. Początkowo projekt wydawał się niezbyt możliwy do zrealizowania przy części specyficznych postaci z kreskówek za sprawą mocno nierealistycznej kreski rysowników, ale udało się. Podobno portugalski twórca jest bardzo zadowolony chociażby z efektu jaki uzyskał dla Moe Szyzlaka, Neda Flandersa czy Milhousea Van Houtena z animowanego serialu Simpsonowie.

Poznajesz ich? Postaci z kreskówek i obrazów jak żywe dzięki sztucznej inteligencji
Moe Szyzlak, Ned Flanders i Bart Simpson z Simpsonów / Foto: hidreley @ Instagram

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, jakby wyglądał Michał Anioł, Leonardo Da Vinci albo rzymski cesarz Hadrian, to także macie sposobność zobaczyć współczesną interpretację ich wyglądu bazującą na obrazach i rzeźbach.

Poznajesz ich? Postaci z kreskówek i obrazów jak żywe dzięki sztucznej inteligencji
Michał Anioł, Leonardo Da Vinci i Hadrian / Foto: hidreley @ Instagram

Innym ciekawym przejawem projektu są postarzałe wizerunki gwiazd. Wśród prac Hidreley Diao można znaleźć uwspółcześniony wizerunek dawno zmarłych gwiazd jak np. Elvisa Presleya, Brucea Lee lub Freddiego Mercurego. Choć w tym przypadku poza zwykłą niedoskonałością techniczną metody należy jeszcze brać pod uwagę fakt, że bardzo wiele sław przechodzi operacje plastyczne, a to jeszcze mocniej rozmywa wiarygodność domniemanych wizerunków.

Poznajesz ich? Postaci z kreskówek i obrazów jak żywe dzięki sztucznej inteligencji
Elvis Presley, Bruce Lee i Freddie Mercury / Foto: hidreley @ Instagram

Ogrom zdjęć na każdą okazję - od cesarzy rzymskich przez postacie z kreskówek aż po celebrytów bez liftingu


Na profilu hidreley w serwisie Instagram (pod tym linkiem) możecie znaleźć ogrom prac autorstwa Hidreley Diao. Początkowo zabawa ze wspominanym oprogramowaniem dotyczyła wyglądu ewentualnych dzieci wybranych celebrytów czy zwykłej fuzji dwóch osób, ale prawie rok temu zaczęła się seria ze zmarłymi osobami z XX i XXI wieku, a w grudniu 2021 roku "wskrzeszanie" historycznych postaci z o wiele odleglejszych czasów. Najnowszy rozpoczęty w styczniu cykl odnosi się do bohaterów kreskówek. Po drodze byli jeszcze chociażby odmłodzeni celebryci i ich wygląd bez operacji plastycznych czy fikcyjne postaci z mocno leciwych dzieł sztuki (np. Zeus, Herkules).

Zobacz również: Pracownik Amazona ukradł karty graficzne, procesory i dyski za 273 tysiące dolarów

Źródło i foto: boredpanda / hidreley @ Instagram