Instalki.pl » Aktualności » Internet » Zhakowano Przegląd Sportowy i inne kanały Axel Springer na YouTube
Czwartek, 13 Styczeń 2022 14:02, Wpisany przez Maksym Słomski
przeglad sportowy
A wystarczyło dobrze zabezpieczyć swoje konta.

Dzisiejszej nocy dziwne rzeczy działy się z kanałami należącymi do wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. W wyniku działań hakerów przejęty został m.in. kanał Przeglądu Sportowego, liczący ponad 263 tysiące subskrybentów. Cyberprzestępcy w zasięgowych mediach zaczęli promować materiały związane z inwestowaniem w kryptowaluty, zmieniając uprzednio ich oryginalne nazwy.

Kanały Ringier Axel Springer Polska przejęte przez hakerów


Zamieszanie wywołane przez hakerów trwało od mniej więcej północy, w nocy z 12 na 13 stycznia 2022 roku. O poranku 13 stycznia nazwy kanałów zostały przywrócone, a dostęp do nich odzyskali prawowici właściciele. Usunięto z nich również wszelkie treści umieszczane na nich przez przestępców.


Wygląda na to, że akcja nie była wymierzona wyłącznie w firmę Ringier Axel Springer Polska, właściciela między innymi portalu Onet. Cyberprzestępcy za cel obrali sobie wiele kanałów o dużych zasięgach, które prawdopodobnie zbyt kiepsko zabezpieczono przed ich atakiem.


Przypominam, że jakiś czas temu w podobny sposób przejęto konta firm, celebrytów i influencerów w serwisie Twitter. Wtedy to także wykorzystywano je do promowania kryptowalut oraz zachęcano za ich pośrednictwem do przelewania środków w kryptowalutach na adresy portfeli oszustów.

Źródło: mat. własny