Instalki.pl » Aktualności » Internet » Jak pozbyć się Klary Sobieraj? Metoda na telefony dotyczące fotowoltaiki
Sobota, 08 Styczeń 2022 17:11, Wpisany przez Maksym Słomski
klara sobieraj
Zapomnij o kłopocie.

Telefony w sprawie fotowoltaiki od mniej więcej pół roku nie dają spokoju Polakom. Blokowanie numerów na niewiele się zdaje, bo połączenia wykonywane są po kilku dniach z zupełnie nowej puli. W każdy dzień tygodnia, o każdej godzinie, połączenia te są po prostu męczące. Klara Sobieraj stała się chyba bardziej rozpoznawalna niż Young Leosia i wszyscy mają jej dość... czy raczej konsultantów, będących operatorami autobota przedstawiającego się jako ta właśnie osoba. Mamy sposób na zablokowanie połączeń w sprawie fotowoltaiki.Jak zablokować telefony w sprawie fotowoltaiki


Kto odpowiada za telefony w sprawie fotowoltaiki? Rzut oka na stronę czystypowiat.pl, którą reprezentuje rzekomo Klara Sobieraj oraz lektura polityki prywatności zdradza, że operatorem jest Euro Call Center. Wystarczy zobaczyć opinie o firmie w Google, aby zorientować się z kim mamy do czynienia. Euro Call Center to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zaporożu na Ukrainie.

Skąd firma ma numery telefonów Polaków? Na witrynie Euro CallCenter widnieje ciekawa informacja:

"Spółka w swojej działalności wykorzystuje numery telefonów, znajdujące się w pakietach danych, które każdorazowo nabywa na podstawie zawartej umowy od współpracującego ze Spółką podmiotu, który zapewnił Spółkę o legalności źródła pochodzenia bazy danych."

Dane w dużej mierze mogą pochodzić z licznych wycieków w sieci.

Przykładowa rozmowa z Klarą Sobieraj wygląda mniej więcej tak:Jak pozbyć się telefonów w sprawie fotowoltaiki oraz Klary Sobieraj? W tym celu udaj się na stronę Euro Call Center i skorzystaj z opcji kontaktu z ichniejszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Wystarczy wypełnić dane w postaci imienia, adresu e-mail (na tę okazję polecam założyć nowy) oraz numeru telefonu, na który wykonywane są połączenia. W treści wystarczy zgłosić żądanie usunięcia numeru z bazy i nie wykonywania nań żadnych połączeń.

eurocallcenter
Niektórzy internauci donoszą o sukcesie, inni - wręcz przeciwnie. | Źródło: Wykop.pl

Polscy internauci potwierdzają, że metoda działa. Niektórzy czekają dłużej, niektórzy krócej, niektórzy nie doczekują się odpowiedzi.

Co jeśli Euro Call Center nie usunie numeru z bazy?


Takie przypadki warto zgłaszać do UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych) pod adresem kancelaria(at)uodo.gov.pl lub poprzez ePUAP, podając dane podmiotu naruszającego prawo. Przykładowo wiadomość w tej sprawie może wyglądać jak niżej:

Szanowni Państwo,

Chciałbym złożyć skargę na podmiot Euro Call Center Sp. z o.o. (KRS 0000211060) z siedzibą pod adresem Nefrytowa 48, 05-509 Piaseczno.
Spółka natarczywie i wbrew mojej woli dzwoni na mój numer telefonu w celach telemarketingowych.
Nie wyrażałem zgody na przetwarzanie mojego numeru telefonu i pomimo wysunięcia żądania usunięcia danych z bazy i zaprzestanie ww. praktyk, pozostało to bez odzewu.

Z poważaniem,
<IMIĘ NAZWISKO>

Powodzenia.

Aplikacje do blokowania niechcianych połączeń


Alternatywną metodą na blokowanie podejrzanych połączeń telefonicznych związanych z telemarketingiem są dedykowane aplikacje dla systemu Android. Jedną z najlepiej ocenianych w sklepie Play jest appka Odebrać telefon 2019. Dobre oceny zbiera też Filtr Połączeń od Callfilter.app.

Źródło: mat. własny