Instalki.pl » Aktualności » Internet » Pan Goxx nie żyje. Chomik był znanym inwestorem kryptowalutowym
Niedziela, 28 Listopad 2021 13:35, Wpisany przez Maksym Słomski
mr goxx nie zyje
Smutna wiadomość.

Wiem, ze pisałem to już wielokrotnie, ale żyjemy w ciekawych czasach. Z końcem września bieżącego roku furorę w Internecie robiły doniesienia na temat chomika imieniem Mr Goxx. Pan Goxx imponował swoją skutecznością w inwestowaniu na rynku kryptowalut. Jak zapewne się domyślacie, nie miał pojęcia co robi, a mimo to zawstydzał zarobkami większość domorosłych inwestorów, próbujących zarobić parę groszą na wirtualnych pieniądzach. Niestety, Mr Goxx zmarł, o czym poinformował jego właściciel.

Mr Goxx nie żyje


Mr Goxx zmarł 24 listopada. "Pan Goxx nie wykazywał żadnych oznak poważnej choroby, poza tym, że miał problemy z nerkami wskutek leczenia roztoczy we wczesnych latach swojego życia. Nagle odmówił jedzenia i spokojnie zasnął, na zawsze, w poniedziałek rano" - napisał na Twitterze właściciel chomika.


Inwestycje Pana Goxxa w sieci śledziło ponad 18 tysięcy osób. Jego biuro inwestycyjne znajdowało się w specjalnie przygotowanej klatce. Każdego dnia, gdy wchodził do swojego "biura", na Twitchu rozpoczynała się transmisja na żywo, a konto na Twitterze wysyłało komunikat do wszystkich obserwujących: "Pan Goxx rozpoczął sesję handlową".

Biegając w swoim "kole intencji", wybierał kryptowalutę, którą chciałby w danym momencie handlować - koło obracało się, wywołując kolejne waluty wirtualne. W pobliżu kółka znajdowały się dwa tunele: jeden do kupowania, drugi do sprzedaży. Za każdym razem, gdy Pan Goxx przebieł przez tunel, elektronika podłączona do jego biura kończyła wymianę zgodnie z życzeniem pana Goxxa.

pan goxx biuro
Źródło: mat. własny z Twitch

Pan Goxx rozpoczął inwestycje 12 czerwca z poziomu 326 euro, składając zamówienie na Stellar (XLM). Miesiąc i 95 zamówień później oszczędności Goxx Capital spadły o 7,3%. Z czasem chomik podejmował "lepsze" decyzje, a 27 września w portfelu zwierzaka widniały kryptowaluty o wartości 19,41% większej od zainwestowanych pieniędzy. 22 listopada wartość jego portfela była wyższa o 19,7% niż w dniu uruchomienia projektu.

Dziwne czasy wymagają dziwnych pomysłów


Za pomysłem związanym z Panem Goxxem stali dwaj Niemcy w wieku około 30 lat.

"Stwierdziliśmy, że w dzisiejszych czasach wszystko staje się coraz droższe, a gromadzenie oszczędności jest bardzo trudne ze względu na wysokie koszty życia - ot choćby czynsze" – powiedzieli wcześniej w tym roku w swojej rozmowie z BBC. "Wygląda na to, że większość ludzi z naszego pokolenia nie widzi innej szansy na łatwy zarobek, niż wrzucenie dużej ilości swoich oszczędności na rynek kryptowalut, często nie mając w ogóle pojęcia, co się tam dzieje."

Źródło: Twitter