Instalki.pl » Aktualności » Internet » Kapitalizm i Jaś Kapela nie idą w parze. x-kom wycofuje swój film o Czarnym Piątku
Czwartek, 25 Listopad 2021 11:21, Wpisany przez Maksym Słomski
xkom wycofuje jas kapela
Zwrot akcji.

Kiedy x-kom ogłosił, że nakręcił wraz z Jasiem Kapelą film o Czarnym Piątku niektórzy przecierali oczy ze zdziwienia. Znany ze swoich antykapitalistycznych poglądów Jaś Kapela, będący jednocześnie obrońcą rozszerzenia opłaty reprograficznej na kolejne urządzenia, miałby wejść we współpracę z firmą x-kom, która to ustami rzecznika Kamil Szwarbuła ostrzegała przed jej wprowadzeniem? A jednak to właśnie się stało. Niespodziewanie, na kilka godzin przed internetowym debiutem "Czarnego piątku", jego premiera została odwołana.

x-kom przeprasza za angaż Jasia Kapeli


W filmie "Czarny Piątek" główne role mieli odegrać Kinga Kujawska, Żaneta "Shiianah" Łojas, Piotr "Ziemniak" Latała oraz Karol "Hutson" Hutny. Rolę recepcjonisty w mrocznym kurorcie zagrał Jaś Kapela, który napisał też scenariusz do omawianego filmu. Ten miał zostać wyemitowany na YouTube dziś o godzinie 23:40. Tak się jednak nie stanie.

"Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu "Czarny piątek" została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy" - przekazuje x-kom.

czarny piatek jas kapela
Plakat filmu Czarny Piątek. | Źródło: x-kom

Rzecznik prasowy x-kom Kamil Szwarbuła w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl mówi o "błędzie na etapie analizy".

Z zamieszania śmieje się na Twitterze Jaś Kapela, który pisze, że jego horror okazał się tak strasznie antykapitalistyczny, że aż zakazany.


Być może x-kom zrezygnował z emisji programu ze względu na środowe wpisy Jasia Kapeli, które uderzały w Straż Graniczną i nawiązywały do głośnej sprawy z Barbarą Kurdej-Szatan, jedną z twarzy sieci Play. Tego jednak się nie dowiemy.


Kim jest Jaś Kapela?


Jaś Kapela to pisarz, poeta i publicysta, którego wielu Polaków poznało za sprawą jego aktywności w sieci i wypowiedzi w temacie opłaty reprograficznej. Lwia część internautów kojarzy też jego występ w programie Hejt Park, podczas którego wziął od Krzysztofa Stanowskiego za swój występ 700 złotych.Źródło: x-kom, twitter, wirtualnemedia.pl