Instalki.pl » Aktualności » Internet » Polka przechytrzyła złodzieja zniczy nadajnikiem GPS
Piątek, 12 Listopad 2021 12:17, Wpisany przez Maksym Słomski
znicz gps
Świetna zagrywka.

Jakiś czas temu w Polsce aresztowano członka znanej grupy cyberprzestępczej REvil, którego oskarżono m.in o współudział w wymuszaniu okupów za pomocą oprogramowania typu ransomware. Jednym z problemów dzisiejszego świata nie są jednak wyłącznie przestępcy działający na wielką skalę, ale także drobni rzezimieszkowie. Jednego z nich - złodzieja zniczy - w interesujący sposób przechytrzyła niedawno pewna Polka, o czym donosi kujawsko-pomorska Policja.

Złodziej zniczy wpadł przez GPS i pomysłowość pewnej kobiety


Kradzieże zniczy i kwiatów z grobów są plagą od wielu dekad. Jedna z mieszkanek gminy Bukowiec w powiecie świeckim postanowiła jej przeciwdziałać, jak się okazuje skutecznie. Poszkodowana była zmęczona tym, że od kilku tygodni ktoś regularnie kradnie znicze pozostawiane przez nią pod drzewem, przy którym zginął jej syn.

Pomysłowa Polka do jednego ze zniczy włożyła nadajnik GPS. Nie minęło wiele czasu, a znicz został skradziony. Dzięki systemowi geolokalizacji złodziej został przez nią namierzony już po kilku dniach. Kobieta skontaktowała się z lokalną Policją, która wysłała patrol pod wskazany adres.

znicz gps 2
Źródło: Policja

Przestępcą okazał się 61-latek z gminy Bukowiec. Był wyraźnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy w swoim domu, miejscu, do którego przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości doprowadził lokalizator. Meżczyzna początkowo nie przyznawał się do kradzieży.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli aż 13 z 15 skradzionych zniczy o łącznej wartości 1000 złotych. Zgodnie z literą prawa złodziejowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja