BLIK bije rekordy. W tym roku wykonano już ponad 100 mln przelewów na telefon

Piotr MalinowskiSkomentuj
BLIK bije rekordy. W tym roku wykonano już ponad 100 mln przelewów na telefon
{reklama-artykul}
BLIK posłużył w tym roku do zrealizowania ponad 100 mln przelewów na telefon. Jest to kolejny krok milowy, którego wykonaniem mogą pochwalić się osoby odpowiedzialne za ten nowoczesny system płatności.

Przelewy na telefon BLIK coraz popularniejsze

Nie da się ukryć, że BLIK to coraz popularniejszy system płatności mobilnych w naszym kraju. Ceniony jest przez użytkowników przede wszystkim za wygodę oraz prostotę użytkowania. Do zrealizowania płatności wymagany jest bowiem wyłącznie sześciocyfrowy kod. Opcja wykonania przelewu na telefon to z kolei istna rewolucja.

Nic więc dziwnego, że Polacy szturmem ruszyli do wysyłania pieniędzy swoim znajomym za pośrednictwem BLIK-a, a nie standardowych bankowych transakcji. Chodzi tu przede wszystkim o oszczędność czasu i konieczność znania wyłącznie numeru telefonu odbiorcy. Najnowsze dane udostępnione przez Polski System Płatności nie robią więc aż takiego wrażenia.

 
Jak się okazuje, w 2021 roku zrealizowano już 100 milionów przelewów na telefon przy pomocy BLIK-a. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że P2P to najdynamiczniej rozwijająca się funkcja tegoż systemu płatności (14,5% wszystkich transakcji BLIK w pierwszej połowie 2021 roku to właśnie przelewy na telefon). Wszystko wskazuje więc na to, iż coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej opcji.

Ostatnio udostępnione dane również jasno wskazują na to, że BLIK staje się jedną z najpopularniejszych form finalizowania zakupów w sieci.

Źródło: Twitter / Foto. BLIK

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.