Instalki.pl » Aktualności » Internet » Ciemna strona YouTube. Wystarczy wpisać ten ciąg znaków
Poniedziałek, 18 Październik 2021 10:21, Wpisany przez Maksym Słomski
ciemna strona youtube
Dziwny zakątek YouTube.

Internet skrywa całą masę tajemnic i niektórych... cóż, najlepiej byłoby chyba nigdy nie odkrywać. Jedną z nich dla pewnego grona osób z pewnością okaże się ta, związana z serwisem YouTube i dotycząca ciągu losowych znaków, po wpisaniu którego wyświetlają się dziwne treści - często takie, którym udało się ominąć cenzurę. Ostrzegam, klikasz na własną odpowiedzialność.

Ciemna strona YouTube


Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwania na YouTube niżej podany ciąg znaków, aby Waszym oczom pokazały się naprawdę niepokojące filmy. Niepokojące, straszne, abstrakcyjne, absurdalne - po ich obejrzeniu sami dobierzecie odpowiednie przymiotniki. Na wszelki wypadek nie polecamy eksperymentować najmłodszym czytelnikom i osobom o słabych nerwach. Proszę, oto kod:

...ø·ø ̈ùšù„ø© ... ø£øoù†ùšø© ù„ù„ø£ø·ù ø§ù„ ... ù„ùšø ̈ùšø§

youtube dziwne rzeczy
Źródło: mat. własny

Dlaczego wpisanie powyższego ciągu znaków zwraca właśnie takie wyniki? Cóż, jak sami widzicie, kontrowersyjne materiały mają zbliżone tytuły, w skład których wchodzą te właśnie symbole. Prawdopodobnie powstały jako creepypasta, w rezultacie zorganizowanej akcji jakiejś grupy internautów. 

Takich ciągów znaków jest więcej...

Czym jest creepypasta?


Creepypasta to fikcyjna historia rozpowszechniana za pośrednictwem Internetu, mająca na celu wywołać lęk w czytelniku lub widzu. Creepypasty nie bazują na faktach, ale tworzone są w taki sposób, aby były maksymalnie wiarygodne i realistyczne. Wiecie, taka legenda miejska z dreszczykiem.

Przykłady creepypast to chociażby Slender Man i Puk.

Źródło: mat. własny