Instalki.pl » Aktualności » Internet » BLIK coraz popularniejszy. Usługa ustanowiła nowy rekord
Czwartek, 14 Październik 2021 10:16, Wpisany przez Piotr Malinowski
blik rekord 1
Robi wrażenie.

Osoby odpowiedzialne za system płatności BLIK poinformowały o ustanowieniu nowego rekordu. Jak się okazuje, kilka dni temu za pomocą usługi dokonano ponad 3 milionów transakcji. Większość z nich stanowiły przelewy na telefon, bo około 644 tysiące. Przy okazji podzielono się kilkoma innymi statystykami.

Ponad 3 miliony transakcji BLIK-iem jednego dnia


Nie da się ukryć, że polski system płatności BLIK staje się coraz popularniejszy. Nie tylko za sprawą wygody użytkowania i łatwości płacenia za jego pomocą, ale po prostu powszechności. Jest on bowiem dostępny z poziomu niemalże każdej aplikacji mobilnej każdego banku w naszym kraju. Nie dziwi więc, iż użytkownicy coraz częściej decydują się na sfinalizowanie transakcji poprzez wpisanie 6-znakowego kodu.

BLIK jest dostępny na rynku od kilku dobrych lat, lecz dopiero 8 października 2021 roku udało się przebić próg 3 milionów transakcji dokonanych w ciągu jednego dnia. Poinformowano o tym na oficjalnym koncie usługi na Twitterze. Co ciekawe, większość z nich stanowią przelewy na telefon, bo aż 644 tysiące. Nie dziwi to jednak, gdyż przesyłanie pieniędzy w ten sposób jest banalnie proste i natychmiastowe.

 
Coraz więcej osób decyduje się z kolei na wykorzystanie BLIK-a przy terminalach płatniczych. Uczyniono to 8 października około 362 tysiące razy, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Teraz pozostaje obserwować rozwój tego systemu płatności i oczekiwać na kolejne milowe kroki. Warto przy okazji poinformować, że z BLIK-a skorzystano w II kwartale 2021 roku ponad 176 milionów razy.

Źródło: Twitter (@BLIKmobile) / Foto. BLIK