Instalki.pl » Aktualności » Internet » Światłowód od Play. Teraz nawet 1 Gb/s
Środa, 13 Październik 2021 10:17, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-10-13 101835
Jeszcze szybszy internet stacjonarny.

Operator sieci Play coraz śmielej działa na rynku usług stacjonarnych. Tym razem rozszerzono usługi o ofertę światłowodu. Według Play, to idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników oraz rodzin, w których aktywnie korzysta się z komputerów, smartfonów oraz konsol do zdalnej pracy, nauki czy rozrywki.

Zasięg usługi nie jest jednak ogólnopolski. Oferta dostępna jest przede wszystkim w województwach wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim – nie tylko w dużych miastach, ale i w wielu małych miejscowościach. Jej dostępność pod danym adresem można sprawdzić na stronie operatora.

Play będzie korzystał do tego celu z sieci światłowodowej udostępnianej przez Fiberhost. Współpraca obejmie wszystkie otwarte sieci firmy budowane w ramach inwestycji własnych oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Światłowód od Play

Światłowód od Play - cennik


Fioletowy operator umożliwia dwa rozwiązania – umowę na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. Pierwsza opcja pozwala na połączenie z rabatami za korzystanie z abonamentu głosowego Play czy telewizji PLAY NOW TV, natomiast druga będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę oraz brak konieczności podpisywania umów terminowych.

Usługa oferowana jest w trzech wariantach prędkości:

  • 300 Mb/s od 25 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
  • 600 Mb/s od 35 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
  • 1 Gb/s od 50 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza.

Podana cena obowiązuje przy umowie dla klientów Play na czas określony, zawiera rabaty za korzystanie z abonamentu głosowego Play i telewizji PLAY NOW TV, zgody marketingowe i e-fakturę.

W ramach oferty dostępne są routery, między innymi Huawei K562 oraz Tatung WAP7630, które obsługują Wi-Fi 6, dzięki czemu pozwalają na podłączenie nawet 64 urządzeń jednocześnie, poprawiają wydajność i stabilność łącza.

Źródło: Play