Instalki.pl » Aktualności » Internet » Problemy w OVH. Nie działa wiele popularnych stron internetowych
Środa, 13 Październik 2021 10:02, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
OVH problemy
Znowu.

Dziś od rana użytkownicy internetu narzekają na brak dostępu do wielu stron internetowych. Wygląda na to, że problem związany jest z awarią serwerów francuskiej firmy OVH.

Jak wynika z danych serwisu DownDetector, liczba zgłoszeń awarii lawinowo rośnie i sięga kilkunastu tysięcy. Problemy z popularną usługą hostingową sprawiają, że niedostępna jest m. in. witryna lotniska w Strasburgu czy strona OVH.pl.

2021-10-13 100544
foto. DownDetector

Awarię potwierdził Oktawa Klaba, współzałożyciel OVHCloud. Według jego zapewnień, problemy występują po błędzie ludzkim podczas rekonfiguracji sieci.


Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza duża wpadka firmy hostingowej w tym roku. W marcu OVH zmagało się z pożarem, płomienie zniszczyły serwery w Strasburgu.

Sprawa jest rozwojowa, będziemy informować o postępach.

Aktualizacja

Około godz. 10:30 sytuacja wróciła do normy. Jak poinformował Klaba na Twitterze, w ostatnich dniach intensywność ataków DDoS znacznie wzrosła. W odpowiedzi na te działania, firma zdecydowała się zwiększyć zdolność przetwarzania DDoS poprzez dodanie nowej infrastruktury w centrum danych OVH (US-EST). Zła konfiguracja routera spowodowała awarię sieci. Router powodujący problemy został wyeleminowany.