Instalki.pl » Aktualności » Internet » GearBest.com znika z sieci. Koniec konkurenta AliExpress?
Czwartek, 09 Wrzesień 2021 10:09, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
GB logo
Upadek?

Miłośnicy zakupów za pośrednictwem Internetu z pewnością znają sklep GearBest.com, który w minionych latach oferował elektronikę w naprawdę konkurencyjnych cenach, a szczególnym powodzeniem cieszyły się smartfony. Niestety, platforma zniknęła z sieci.

GearBest.com działał od 7 lat i był realną alternatywą dla zakupów na AliExpress. Platforma oferowała w prawdzie mniejszy asortyment, skupiając się głównie na elektronice. Również na łamach naszego serwisu wielokrotnie informowaliśmy o ciekawych produktach i przecenach.

Invalid URL - GearBest nie działa


Obecnie witryna GearBest.com nie jest dostępna. Po przejściu na stronę widzimy komunikat "Invalid URL".

bearbest nie dziala

Zniknęcie sklepu z sieci oznacza oczywiście kłopoty dla kupujących, którzy w ostatnim czasie realizowali zakupy za pośrednictwem tej platformy. Raczej nie mogą oni liczyć na wsparcie gwarancyjne i serwisowe.

Strona nie jest dostępna co najmniej od 3 września więc nie wygląda to na zwykłą awarię. Jak zauważyli internauci, aplikacja mobilna GearBest wciąż działa.

Już w czerwcu w sieci pojawiły się doniesienia o widmie bankructwa Global Top E-Commerce Co. Ltd, spółki macierzystej GearBest. Dziwi również fakt, że sklep od początku lipca nie publikuje postów na swoim fanpage na Facebooku, gdzie zgromadzono ponad 4,7 mln fanów.

Jak tylko poznamy oficjalne informacje na temat upadku GearBest, wpis zostanie zaktualizowany.

Źródło: wł.