Instalki.pl » Aktualności » Internet » Zagraj w sportową grę w wyszukiwarce Google na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020
Piątek, 23 Lipiec 2021 17:45, Wpisany przez Jan Domański
Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów wraz z Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020Sympatyczna gra wprost w przeglądarce.

Właśnie dziś rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio. Nie musicie regulować przeglądarki, mimo 2021 roku, podobnie jak miało to miejsce z Euro 2020, postanowiono przełożyć wydarzenie na kolejny rok i nie zmieniać jego nazwy. Z tej okazji Google przygotowało Doodle, czyli specjalny dodatek w swoim logo wyszukiwarki internetowej.

Zagraj w Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów wraz z Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020


Najczęściej dostajemy proste animacje lub po prostu inny motyw graficzny, ale tym razem programiści wyszukiwarkowego giganta naprawdę się postarali. Stworzyli całkiem rozbudowaną grę osadzoną w przeglądarce. Ma liczne animowane przerywniki filmowe, a jej charakter przypomina produkcje RPG z Game Boya (np. podobne wizualnie do serii Pokemon), więc idealnie pasuje do Japonii. Z drugiej strony mamy też tematykę igrzysk.

Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów wraz z Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020
W grafice widać styl japońskich gier RPG 2D rodem z Game Boya / Foto: Instalki.pl

Zapisujemy się do jednej z czterech drużyn i zdobywamy dla niej punkty w kilku dyscyplinach rozsianych po czymś na kształt wyspy-miasteczka olimpijskiego. Do wyboru jest tenis stołowy, łucznictwo, pływanie synchroniczne, jazda na deskorolce, wspinaczka, rugby i maraton. Nie musimy robić wszystkiego na raz. Google automatycznie zapisuje nasze postępy i przy kolejnym powrocie do gry na głównej stronie wyszukiwarki, zaczynamy od tego samego momentu.

Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów wraz z Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020
Część dyscyplin ma bardziej klasyczną oprawę, tak jak prezentowane łucznictwo / Foto: Instalki.pl

Sterowanie jest bardzo proste, choć zależy od dyscypliny. Wciskami tylko klawisze kierunkowe i spację (ewentualnie kombinacje strzałek i spacji). Alternatywnie da się użyć nawet gamepada! To naprawdę świetna możliwość, której nie spodziewalibyśmy się po grze zagnieżdżonej w Google Doodle.

Kolejne japońskie smaczki w grze Google Doodle na Igrzyska w Tokio


Na stronach Google możemy dowiedzieć się, że Doodle Champion Island Games (albo po polsku Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów) zostały stworzone przy współpracy z japońskim studiem STUDIO4°C. Firma przygotowała projekty postaci i wszystkie zawarte w grze animacje. Jeżeli chcecie zobaczyć inne przykłady Google Doodle dla Polski (w innych krajach zestaw specjalnych prezentacji Google Doodle różni się), możecie udać się do bazy Doodli pod tym adresem na stronach Google.

Zobacz również: Xbox Cloud Gaming na PC. Sprawdziliśmy działanie chmury gier Microsoftu - mogło być lepiej

Źródło i foto: własne / Google