Instalki.pl » Aktualności » Internet » Activision Blizzard pozwane. Pracownice miały być molestowane i nękane
Czwartek, 22 Lipiec 2021 10:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
activision pozwane 12
Prawdziwe piekło…

Wszystko ma dwie strony medalu. Nie inaczej jest z branżą gier, o której często usłyszeć można wręcz niedopuszczalne wieści. Na myśl przychodzi od razu zjawisko tzw. zjawisko crunchu, gdzie pracownicy zmuszani są do siedzenia w biurze po kilkanaście godzin dziennie i – w skrajnych przypadkach – finalnie nie otrzymują godziwego wynagrodzenia. Kolejnym przykładem są różnego rodzaju nękania i molestowania.

Pracownice Activision Blizzard molestowane i nękane


Redakcja Bloomberg poinformowała, iż spółka Activision Blizzard pozwana została przez stan Kalifornia. Powód? Molestowanie seksualne pracownic, nękanie ich oraz dyskryminacja ze względu na płeć. Mówi się także o popełnieniu z tego powodu samobójstwa przez jedną kobietę. Sytuacja wygląda więc bardziej niż poważnie.

Jak możemy wyczytać w raporcie:

W treści pozwu odnaleźć można także informację o pracownicy Activision Blizzard, która podczas wycieczki firmowej podobno odebrała sobie życie. Wcześniej kobieta doświadczyć miała molestowania seksualnego – w tym publicznego przeglądania jej nagich zdjęć w trakcie imprezy świątecznej.

activision-blizzard-pozew111
Źródło: Activision Blizzard

To niestety nie wszystko. Sama kultura pracownicza w Activision Blizzard opierać się miała na tzw. frat boy culture. Przedstawiciele płci męskiej mieli być ze sobą w zmowie, pić alkohol w trakcie pracy (i czołgać się po boksach podczas upojenia) oraz wspólnie molestować kobiety czy nieustannie śmiać się z gwałtów. Przyznacie, iż wszystko brzmi jak z horroru.

Co na to spółka? Zarząd zarzuty odrzuca i uważa, że są one w większości fałszywe. Sprawa ma jednak „zostać zbadana”. Pracownice twierdzą jednak, iż Activision Blizzard doskonale wiedziało o skandalicznych sytuacjach, ale nic z tym faktem nie zrobiło. Teraz obie strony będą musiały udowodnić swoje racje w sądzie, co pewnie zajmie trochę czasu.

Źródło: Bloomberg / Foto. Activision Blizzard