Instalki.pl » Aktualności » Internet » DuckDuckGo chce chronić maile internautów. Rusza Email Protection
Środa, 21 Lipiec 2021 10:35, Wpisany przez Maksym Słomski
duckduck go email protection
Zapisz się już teraz.

DuckDuckGo reklamuje się jako najbardziej skoncentrowana na prywatności alternatywa dla wyszukiwarki Google. Ma swoich wiernych fanów, którzy kosztem serwowanych im czasem mniej dokładnych wyników wyszukiwania, nie przekazują cennych danych korporacji z Mountain View. Teraz firma rozszerza ofertę swoich usług stawiających na prywatność, oferowanych internautom. Wystartowała właśnie usługa Email Protection.

Email Protection od DuckDuckGo


Kojarzycie Hide My Email od Apple? To funkcja pozwalająca ukryć swój adres e-mail poprzez wygenerowanie adresu do przekazywania wiadomości dalej. Oznacza to, że za każdym razem, gdy się gdzieś zarejestrujesz, możesz użyć adresu e-mail w ramach Hide My Email, aby Twój prawdziwy adres e-mail pozostał ukryty. To idealny sposób na zatrzymanie spamu, newsletterów i zachowanie nieco większej ilości prywatności. Email Protection działa podobnie.

Internauci mogą utworzyć bezpłatny adres e-mail @duck.com i przesyłać za jego pośrednictwem maile na swój "prawdziwy" adres e-mail. DuckDuckGo podaje, że wysłane wiadomości będą miały usunięte trackery. Dlaczego więc używać tego zamiast Hide My Email firmy Apple? Przecież, przynajmniej teoretycznie, przekażemy wszystkie swoje maile DuckDuckGo.


Email Protection w akcji. | Źródło: DuckDuckGo

Ochrona poczty elektronicznej od DuckDuckGo jest wieloplatformowa, co oznacza, że możesz się zarejestrować i korzystać z niej, nawet jeśli nie jesteś użytkownikiem urządzenia Apple. DuckDuckGo Email Protection będzie działać z rozszerzeniami przeglądarki i aplikacjami, dzięki czemu możesz zapewnić sobie prywatność niezależnie od używanego urządzenia.

Usług Email Protection jest obecnie w wersji beta, więc nie jest jeszcze otwarta dla wszystkich. Możesz natomiast zarejestrować się do testów już teraz, aby wziąć w nich udział. Być może warto. Jak to zrobić?


Proces rejestracji w testach beta usługi Email Protection. | Źródło: DuckDuckGo

Jak wziąć udział w testach Email Protection?


W tym celu powinieneś zainstalować przeglądarkę DuckDuckGo na Androida, iOS lub w postaci rozszerzenia przeglądarki. W dalszej kolejności wybierz Email Protection (Beta) i kliknij na "Join the Private Waitlist". Gdyby będziesz mógł przystąpić do testów, otrzymasz stosowną wiadomość.

Źródło: DuckDuckGo