Instalki.pl » Aktualności » Internet » Koniec taniego Windowsa i innych programów na Allegro. Oto nowy regulamin
Poniedziałek, 19 Lipiec 2021 14:05, Wpisany przez Maksym Słomski
allegro tani windows
Idzie nowe.

Allegro zapowiedziało przełomowe zmiany w regulaminie. Przełomowe, bowiem zakończoną one erę "legalnych", "używanych" systemów Windows 10, sprzedawanych w podejrzanie niskiej cenie. Już od 6 września 2021 roku wejdą w życie zapisy zabraniające sprzedaży używanego cyfrowego oprogramowania (ESD) oraz OEM, takiego jak na przykład Windows 10, Office, Corel Draw i podobnych. Co więcej, ograniczenia w sprzedaży dotyczyły będą także nowego oprogramowania.

Zmiany w regulaminie Allegro


Nowe oprogramowanie cyfrowe (ESD) począwszy z dniem 6 września 2021 roku wystawią na Allegro tylko autoryzowani sprzedający na kontach firmowych. Jeśli masz firmę i od 6 września chcesz sprzedawać nowe oprogramowanie cyfrowe (ESD), musisz skontaktować się z allegro pod adresem oprogramowaniekomputerowe(at)allegro.pl. W wiadomości winno znajdować się potwierdzenie, oświadczenie lub inną formę zgody na sprzedaż oprogramowania od oficjalnego dystrybutora lub właściciela praw, ewentualnie fragment umowy handlowej, potwierdzającej współpracę z oficjalnym dystrybutorem. To nie koniec nowości.

Czytaj także: Podróbki na Allegro. Jestem w szoku, że wciąż można je tam kupić

pirat windows
Już wkrótce takie oferty na Allegro przejdą do historii. | Źródło: mat. własny z Allegro

Zabroniona zostanie sprzedaż oprogramowania na licencjach freeware, shareware, abandonware, nawet jeśli w opisie oferty znajdzie się zastrzeżenie, że cena dotyczy wyłącznie nośnika i obejmuje koszty ściągnięcia oprogramowania z Internetu. W treści nowego regulaminu widnieje też ogólnikowy zapis o zakazie sprzedawania oprogramowania naruszającego licencje producentów, w tym oprogramowania w wersji testowej.

Kupony sprzedających na Allegro


Oprócz wyżej wymienionych zmian, od dziś Allegro umożliwi sprzedającym tworzenie własnych kuponów w wybranych kategoriach. Sprzedający mogą samodzielnie stworzyć kampanię kuponową dla poszczególnych kategorii czy podkategorii produktów dostępnych w sklepie. Sami zdecydują o tym, jaki asortyment zostanie objęty promocją. Dodatkowo mogą ustalić również minimalną wartość koszyka zakupowego, od której klient może skorzystać z określonego kuponu.

Źródło: Allegro