Instalki.pl » Aktualności » Internet » Allegro postawiło pierwsze automaty paczkowe. Są zielone i mają wkomponować się w otoczenie
Środa, 09 Czerwiec 2021 08:43, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-06-09 090244
Ambitne plany.

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, plany giganta są jednak ambitne - do końca tego roku ma być ich ich 1500 w całej Polsce.

Allegro tłumaczy, że własna sieć ma zapewnić jeszcze szybsze i wygodniejsze opcje dostawy. Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią, gdy zostanie ustawiona odpowiednia liczba automatów paczkowych.

Gdzie stoi automat paczkowy Allegro?


Pierwszy automat paczkowy Allegro stanął na poznańskim Nowym Rynku, w pobliżu nowej siedziby Allegro. Kolejne trzy zlokalizowane są w Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt i Rejewskiego.

2021-06-09 090222
foto. Allegro

Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny "posadziliśmy" już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej - komentuje Grzegorz Czapski, Business Development Officer at Allegro.

2021-06-09 090233
Warszawa, ul. Romera - Zielone automaty paczkowe Allegro / foto. Allegro

2021-06-09 090916
Warszawa, ul. Romera - Zielone automaty paczkowe Allegro / foto. Allegro

Szybsza dostawa i "poprawa doświadczeń zakupowych"


Obecnie aż 80% przesyłek zamawianych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dnix. Wraz rosnącą liczbą kupujących oraz coraz większą częstotliwością zakupów w internecie, Allegro inwestuje we własne rozwiązania logistyczne. Pierwszym etapem budowy własnej sieci punktów odbioru było uruchomienie Allegro Punktów, dzięki którym klienci mogą odebrać swoje przesyłki z 600 saloników Kolportera. W drugiej połowie roku firma planuje także uruchomienie usługi logistycznej dla sprzedających, która obejmie kompleksową obsługę zamówień - m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów. Darmowa dostawa z Allegro Smart! dostępna już w większości ofert, pozwala firmie udoskonalać ofertę tzw. ostatniej mili.

2021-06-09 090714
foto. Allegro

Podobne plany ma również Poczta Polska, która planuje postawić 2000 automatów do odbiorów paczek.

Źródło: Allegro