Instalki.pl » Aktualności » Internet » OLX wprowadza nowy system oceny sprzedających
Niedziela, 14 Marzec 2021 10:32, Wpisany przez Maksym Słomski
olx ocenyPojawią się paski zadowolenia.

Serwis ogłoszeniowy OLX informuje o zmianach wprowadzonych w dotychczasowym systemie oceny sprzedawców. Nowością są tzw. progi zadowolenia, określające jakość transakcji przeprowadzonej z danym użytkownikiem. Jednocześnie przedstawiciele platformy podają, że każda z przyznanych ocen podlega weryfikacji - wszystko po to, aby uniknąć naruszeń zasad.

Nowy system oceniania sprzedających na OLX


System oceny sprzedających na OLX w końcu zostanie rozbudowany. Już niedługo użytkownicy serwisu będą mogli podziwiać paski zadowolenia. Oprócz ostatnio otrzymanej oceny opisowej na karcie sprzedawcy pojawi się wkrótce pasek postępu. Budowany będzie poprzez zdobywanie przez sprzedającego kolejnych ocen i odzwierciedli stopień satysfakcji z transakcji przeprowadzanych z daną osobą. Pasek zadowolenia będzie widoczny tylko dla sprzedającego, ale wynik Ogłoszeniodawcy zobaczą wszyscy na jego profilu.

Wynik przeliczany jest przez algorytmy i wyświetlany w profilu według dziesięciostopniowej skali i obrazowany przy pomocy 4 progów zadowolenia:

olx progi zadowolenia 1
Źródło: OLX
 
olx progi zadowolenia 2
Źródło: OLX

olx progi zadowolenia 3
Źródło: OLX

olx progi zadowolenia 4
Źródło: OLX

Wyniku nie da się ukryć w profilu.

Kiedy ocena w OLX nie zostanie uwzględniona?


Ocena sprzedającego nie zostanie uwzględniona, w przypadku gdy:

  • Użytkownik oceni samego siebie
  • ocena zostanie wystawiona przez krewnych lub pracowników Użytkownika
  • ocena w ogóle nie dotyczy ocenianego Użytkownika
  • ocena zostanie wystawiona w celu sztucznego zaniżenia lub zawyżenia noty Użytkownika (np. w wyniku zemsty lub nieuczciwej konkurencji)
  • ocena zostanie wystawiona z konta utworzonego na podstawie tymczasowego adresu e-mail
  • ocena zostanie wystawiona przez zautomatyzowanego bota
  • ocena naruszy zasady w inny sposób (np. zawierając pomówienia lub wulgaryzmy)

Ocena współpracy to opcja, która cały czas się rozwija i dlatego na ten moment, wynik będzie widoczny w kategoriach: Elektronika, Sport i hobby, Dom i Ogród, Moda oraz Dla dzieci. U Ogłoszeniodawcy, który nie posiada jeszcze ocen, wyświetla się komunikat: "Ten Ogłoszeniodawca nie otrzymał jeszcze żadnych ocen. Oceń współpracę z nim jako pierwszy!"

Źródło: OLX