Google Fonts z biblioteką tysięcy darmowych ikon

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google Fonts z biblioteką tysięcy darmowych ikon
Jeśli działacie w segmencie tekstowym/graficznym, to zakładam, że nie obca jest Wam platforma Google Fonts. Od dawna oferuje ona katalog darmowych czcionek możliwych do wykorzystania przy licznych projektach. Jak się okazuje, jej biblioteka została właśnie poszerzona o zupełnie nową kategorię.

Google Fonts to teraz nie tylko czcionki

Mowa mianowicie o ikonach, które tak naprawdę stanowiły podstawę powstania pisma. Za ich pomocą przekazywano informacje m.in. na papirusach czy glinianych tabliczkach w starożytnym Egipcie, a także rysowano na skałach, by opowiedzieć konkretne historie. W erze cyfrowej równie chętnie korzystamy z tego typu formy komunikacji – chociażby dodając emotikony do wiadomości.

Za pomocą ikony „x” zamykamy także praktycznie każdy program komputerowy. Google zdecydowało się więc na wdrożenie sekcji znaków graficznych do usługi Fonts. Na jej stronie głównej pojawiła się właśnie zupełnie nowa zakładka.

ikony fonts 1Źródło: Google Fonts

Około 2000 ikon w różnych stylach na Google Fonts

W jej obrębie znajdziemy około 2 tys. ikon (w pięciu stylach – wypełnionym, obrysowanym, zaokrąglonym, dwukolorowym i ostrym)), które możemy wykorzystać na własnych stronach internetowych czy innych projektach. Wszystkie wykonane są w charakterystycznym dla Google motywie Material Theme. Nowe zestawy treści open source mają pojawiać się regularnie.

Dodatkowo zmianie uległo logo platformy, które możecie zobaczyć na grafice otwierającej ten artykuł. Zostało ono przygotowane tak – według Google – by oddać istotę materiałów oferowanych przez Google Fonts.

Źródło i foto: Google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.