Instalki.pl » Aktualności » Internet » Ruszył polski sklep Amazon. Zrobisz w nim zakupy już dziś
Wtorek, 02 Marzec 2021 09:05, Wpisany przez Maksym Słomski
amazon polskaWielkie wydarzenie.

A więc doczekaliśmy się. Dziś wystartowała polska odsłona sklepu Amazon. Polski Amazon dostępny jest pod adresem Amazon.pl. Pięć dni temu sugerowaliśmy, że amerykański gigant wkroczy niebawem do naszego kraju i stanie się tak prawdopodobnie jeszcze przed Wielkanocą. Nie myliliśmy się. Wcześniej, z końcem stycznia bieżącego roku Amazon otworzył rejestrację dla przedsiębiorców.

Polski Amazon wystartował


Amazon.pl już działa, a Polacy mogą robić zakupy w serwisie. Do tej pory polscy konsumenci korzystali przede wszystkim z niemieckiej odsłony serwisu i... niewykluczone, że dalej będą to robić, jeśli tylko ceny będą tam bardziej atrakcyjne. Czy Amazon jest w stanie zagrozić Allegro? Eksperci uważają, że pozycja obecnego lidera jest niezagrożona, przynajmniej w perspektywie najbliższych lat.

amazon polska sklep
Oferta polskiego Amazona jest na razie mniejsza od oferty Allegro. Czy kiedykolwiek się to zmieni? | Źródło: mat. własne

"Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok" - mówił w styczniu Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon. "Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce."

Jak sprzedawać na Amazon.pl?


Rejestracja na Amazon.pl dla przedsiębiorców otwarta jest pod adresem sell.amazon.pl. Miesięczna opłata dla sprzedawców to 165,91 złotych (bez VAT) miesięcznie, do czego należało będzie doliczyć opłaty za sprzedaż.

Źródło: mat. własny