Instalki.pl » Aktualności » Internet » Kolorowanie czarno-białych zdjęć online, za darmo. Zobacz jakie to proste
Poniedziałek, 22 Luty 2021 14:03, Wpisany przez Maksym Słomski
kolorowanie zdjec onlineZdumiewające, bezpłatne narzędzie.

Coraz więcej technologii zarezerwowanych wcześniej dla garstki osób, staje się czymś powszechnym. Jedną z nich do niedawna było kolorowanie czarno-białych zdjęć. Początkowo specjaliści musieli robić to ręcznie. Z czasem, zaczęli wykorzystywać do tego sztuczną inteligencję. Niestety, sprawna obsługa odpowiedniego oprogramowania była poza zasięgiem przeciętnego użytkownika komputera. Teraz dowolne czarno-białe zdjęcie pokolorować może każdy - z pomocą odpowiedniego algorytmu.

Jak pokolorować czarno-białe zdjęcie? To proste


Interfejs API do kolorowania obrazu, który chciałbym Wam pokazać, jest modelem głębokiego uczenia się o nazwie DeepAI, przeszkolonym na parach kolorowych obrazów z ich odpowiednikami w skali szarości. Po wielu godzinach szkolenia "sztuczna inteligencja" nauczyła się, jak przywrócić kolory do czarno-białych obrazów. Działa to doprawdy doskonale - zobaczcie tylko poniższe zdjęcie z Kampanii Wrześniowej. 

Germany-Poland-September-1-1939
Niemcy napadający na Polskę w trakcie II Wojny Światowej. Zdjęcie oryginalne. | Źródło: Photos.com/Thinkstock

Germany-Poland-September-1-1939 kolor
Niemcy napadający na Polskę w trakcie II Wojny Światowej. Zdjęcie pokolorowane przez DeepAI. | Źródło: Photos.com/Thinkstock

Czasem aż trudno uwierzyć jak bardzo "bliskie" są nam fotografie w kolorze, a jak nierzeczywiste i odległe wydają się te w odcieniach szarości...

Jeśli chcesz, aby DeepAI pokolorowała obraz, kliknij na napis Image, a następnie wybierz czarno-białe zdjęcie z dysku swojego komputera. Alternatywnie możesz kliknąć na "url upload" i podać bezpośredni link do obrazka umieszczonego w sieci.

kolorowanie zdjec
Wgranie i konwersja pliku trwa dosłownie kilka sekund. | Źródło: mat. własny

Korzystanie z narzędzia DeepAI, dostępnego online pod tym adresem, jest darmowe. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku to 1200 pikseli dla dowolnego z wymiarów. Jeśli prześlesz obraz o rozmiarze większym niż 1200 pikseli, zostanie zmniejszony automatycznie w taki sposób, aby żaden wymiar nie był większy od tej wartości.

Zrób niespodziankę swoim bliskim


Być może pokolorowalibyście w ten sposób zdjęcia z młodości seniorów z Waszej rodziny, po uprzednim ich zeskanowaniu lub nawet zrobieniu im zdjęć aparatem w smartfonie? Być może miło im będzie powspominać minione czasy, które do tej pory mieli okazję oglądać na zdjęciach jedynie w czerni i bieli.

Źródło: mat. własny