Instalki.pl » Aktualności » Internet » Amazon w Polsce, oficjalnie. Ogłoszono start serwisu
Środa, 27 Styczeń 2021 09:28, Wpisany przez Maksym Słomski
amazon polska 3Oficjalny komunikat Amazon.

Amazon oficjalnie ogłosił rozpoczęcie prac nad uruchomieniem serwisu Amazon.pl w Polsce. Rejestracja na Amazon.pl dla przedsiębiorców ruszyła już teraz, dzięki czemu podmioty planujące sprzedaż na popularnej platformie w Polsce mogą się do tego przygotować pod adresem sell.amazon.pl.

Amazon szansą dla polskich przedsiębiorców.


Amazon działa w Polsce od 2014 roku, jednakże dopiero teraz zdecydował się uruchomić polską wersję sklepu. Miesięczna opłata dla sprzedawców to 165,91 złotych (bez VAT) miesięcznie, do czego należało będzie doliczyć opłaty za sprzedaż.

amazon polska
Polska domena już działa - mogą się na niej rejestrować przedsiębiorcy planujący sprzedaż na Amazon.pl. | Źródło: mat. własne

Amazon podaje, że nawet ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Serwis Amazon.pl zagwarantuje polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Według statystyk, na Amazon działa aktywnie 1,7 mln małych i średnich firm. Ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów (ok. 374 tys. złotych) wartości sprzedaży w 2019 roku.

Do tej pory Polacy dokonywali zakupów przeważnie w Niemczech, w serwisie Amazon.de. Pomimo braku polskiego sklepu, Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Amazon stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach, a także w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

"Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok" - mówi Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon. "Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce."

Kiedy ruszy sprzedaż na Amazon.pl?


W komunikacie prasowym Amazon zabrakło takiej informacji. Można się jednak spodziewać, że oficjalne otwarcie nastąpi jeszcze w tym lub z początkiem przyszłego roku.

Źródło: Amazon