Instalki.pl » Aktualności » Internet » Przerażający challenge na TikToku. Zginęło pierwsze dziecko
Sobota, 23 Styczeń 2021 17:25, Wpisany przez Maksym Słomski
2021-01-23 173902Tragiczna śmierć 10-latki.

Dawno już nie było okazji do opisania żadnego idiotycznego trendu na TikToku. Złośliwi powiedzą oczywiście, że większość trendów prezentowanych w tymże serwisie społecznościowym jest idiotyczna, ale w moim odczuciu tym mianem warto określać przede wszystkim trendy szkodliwe. Holocaust Challenge, Benadryl Challenge i Skull Breaker Challenge to prawdopodobnie sztandarowe przykłady głupich wyzwań podejmowanych przez młodzież. Teraz do tego grona dołączyć należy Blackout Challenge, w wyniku którego zginęła nastoletnia Włoszka.

Musisz stracić przytomność, będzie fajnie


Włoskie organy ścigania wszczęły dochodzenie w sprawie śmierci 10-letniej dziewczynki na Sycylii. Dziecko brało rzekomo udział w wyzwaniu o nazwie Blackout Challenge, którego efekty chciała opublikować za pośrednictwem swojego konta na TikToku.

Biegli orzekli, że 10-latka zmarła w wyniku uduszenia. Dziecko zmarło w szpitalu w Palermo po tym, jak została odnaleziona w środę przez swoją 5-letnią siostrę w domu, w łazience, ze smartfonem, który został zatrzymany przez policję.

Rodzice dziecka zeznali, że ich córka brała udział w wyzwaniu, zakładając pasek na szyję i pozbawiając się tlenu, nagrywając przy tym całą sytuację swoim telefonie komórkowym.

"TikTok i YouTube były całym jej światem. Tak spędzała czas wolny" - powiedział ojciec dziewczynki, Angelo Sicomero, w rozmowie z dziennikarzami opublikowanej w sobotnim wydaniu gazety Corriere della Sera.Wyzwanie związane z czasowym pozbawieniem się przytomności - nazywane również "zabawą w duszenie się", krąży od lat na różnych platformach społecznościowych na całym świecie.

Włosi podejmują pierwsze kroki wymierzone w TikToka


Włoski rząd w efekcie zaistniałej sytuacji podjął decyzję o tymczasowej blokadzie dostępu TikToka do danych każdego użytkownika (do 15 lutego bieżącego roku), którego wieku nie można zweryfikować. Prawdopodobnie zostaną podjęte także dalsze kroki prawne.

W grudniu włoski organ nadzorujący ochronę danych poinformował TikTok o szeregu naruszeń. Podmiotowi zarzucono brak przejrzystości informacji przekazywanych użytkownikom i stosowanie automatycznych ustawień, które nie szanują ich prywatności.

Źródło: DW