Instalki.pl » Aktualności » Internet » YouTube zawiesiło kanał Donalda Trumpa. Filmy skasowano
Środa, 13 Styczeń 2021 11:31, Wpisany przez Maksym Słomski
donald trump youtubeKolejny serwis zamyka usta Trumpowi.

Prześladowania prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa nie ustają. Na dzień przed przejęciem władzy przez obecnego prezydenta elekta Joe Bidena, kolejny duży serwis zamknął usta odchodzącej w niesławie głowie państwa. Tym razem konto Donalda Trumpa zawiesiło YouTube, usuwając przy tym wszystkie nowe treści opublikowane na jego kanale.

YouTube banuje kanał Donalda Trumpa


Kanał Donalda Trumpa na YouTube został zawieszony na co najmniej siedem dni za podżeganie do przemocy. Przypominam, że w wyniku wygłaszanych przez niego oskarżeń, związanych z rzekomym sfałszowaniem przegranych przez Trumpa wyborów prezydenckich, w USA wybuchły zamieszki pod Kapitolem, w wyniku których życie straciło pięć osób.

"Po bliższej analizie treści i w świetle obaw o dalszą eskalację przemocy, postanowiliśmy usunąć nowe treści umieszczone na kanale Donalda Trumpa, które łamały zasady naszego serwisu. Konto otrzymało pierwsze ostrzeżenie i zostało zawieszone, co uniemożliwia wgrywanie nowej zawartości przez *co najmniej* 7 dni" - czytamy w pierwszym z komunikatów.

Czytaj także: Twitter permanentnie zbanował Donalda Trumpa

Przedstawiciele YouTube dodali: "Biorąc pod uwagę obawy dotyczące eskalacji przemocy, wyłączyliśmy również na czas nieokreślony komentarze na kanale prezydenta Trumpa, tak jak to zrobiliśmy w przypadku innych kanałów, w przypadku których w sekcji komentarzy znajduje się zawartość budząca obawy w zakresie kwestii związanych z bezpieczeństwem."


7 stycznia na YouTube wprowadzono politykę zawieszania kanałów kwestionujących wyniki zatwierdzonych już wyborów, które uznano za ważne.

Wcześniej konta Donalda Trumpa zbanowały Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat i Twitch.

Źródło: YouTube