Instalki.pl » Aktualności » Internet » Nowe reakcje na Messengerze. Możesz ustawić dowolne emoji - zobacz jak
Wtorek, 13 Październik 2020 09:03, Wpisany przez Maksym Słomski
emoji reakcje messenger
Działa u każdego.

Dziś mamy prawdziwy dzień nowości w popularnych aplikacjach. Najpierw okazało się, że użytkownicy Androida mogą już zmieniać domyślną ikonę pojazdu w Mapach Google, a teraz odkryliśmy kolejne novum w obrębie apki Messenger. Jeśli zaktualizowaliście komuniukator Facebooka do najnowszej wersji, na wypowiedzi znajomych możecie reagować za pomocą dowolnych emoji. Co więcej, możecie wymienić domyślne sześć reakcji emoji na inne! Oto, jak zrobić.

Nowe reakcje emoji na Messengerze


Do tej pory pula reakcji na Messengerze była nader skromna. Użytkownicy mogli wybierać pomiędzy serduszkiem, śmiejącą się buźką, zdziwioną emotką, emotką smutną, wkurzoną oraz kciukiem w górę. Od teraz reakcją może być dowolne emoji z całej ich puli!

Czytaj także: Oto 117 nowych emoji, które wprowadza Android 11

Aby zareagować na wypowiedź innym niż domyślnym emoji, należy tapnąć na zawierający ją dymek i przytrzymać na nim palec. Na liście poza podstawowymi emoji wraz z najnowszą aktualizacją zagościła nowa ikona w postaci plusika. Dotknijcie ją, a będziecie mogli wybrać którekolwiek z dostępnych emoji.

messenger reakcje
Od teraz reakcją na Messengerze może być każde z emoji. | Źródło: mat. własny

Jak zmienić domyślne reakcje na inne?


Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić domyślne sześć reakcji na inne, z których macie ochotę korzystać najczęściej. W tym celu wystarczy po naciśnięciu ikonki plusika tapnąć na niebieski przycisk "Dostosuj", znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. By wymienić reakcję, tapnij najpierw na emoji do zmiany, a następnie na emotce, którą chcesz je zastąpić.

messenger reakcje 2
Zmiana domyślnych reakcji na Messenger również nie stanowi żadnego problemu. | Źródło: mat. własny

Jak włączyć nowe reakcje? Zaktualizuj aplikację Messenger


Jeśli po przytrzymaniu palca na dymku rozmowy nie widzicie ikony z plusem, prawdopodobnie korzystacie z nieaktualnej wersji komunikatora Messenger. Najnowszą jego wersję pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy danych, klikając w poniższy odnośnik.


Czytaj również: Zapowiedziano nowe emoji na 2021 rok – będziecie zawiedzeni

Źródło: mat. własny