SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Nie żyje Longcat. Zwierzę było bohaterem kultowych memów - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Internet » Nie żyje Longcat. Zwierzę było bohaterem kultowych memów
Wtorek, 22 Wrzesień 2020 08:44, Wpisany przez Piotr Malinowski
longcat memy 1
Przypomnijmy sobie historię tego kota.

Wszystko zaczęło się w okolicach 2004 i 2005 roku, kiedy to na japońskiej stronie Futaba Channel (czy też jak kto woli – 2chan) zadebiutowało poniższe zdjęcie. Longcat – jak okrzyknęli zwierzę użytkownicy – szybko stał się obiektem wielu memów, przeróbek i żartów.

longcat memy 2Źródło: Futaba Channel

"Koniec" jednego z kultowych memów


Jak to bywa w internecie, Shiroi/Nobiko (bo tak naprawdę wabił się kot) wymknął się spod kontroli i zaczął pojawiać się dosłownie wszędzie. Jest to jedno z tych zjawisk, kiedy raczej mało kto zaprząta sobie głowę jego pochodzeniem i uznaje po prostu za jeden z miliona oczywistych elementów sieciowej popkultury.

Dokładnie 20 września bieżącego roku świat pożegnał kota (miał 18 lat), od którego rozpoczęła się fala memów. O śmierci kultowego pupila poinformował początkowo portal StandNews, potem wieść rozniosła się na Twittera, gdzie użytkownicy zaczęli wstawiać najlepsze – ich zdaniem – przeróbki z kotem w roli głównej.Longcat niewątpliwie miał pewien wpływ na kulturę internetu, który wciąż zalewany jest memami z jego udziałem. Sytuacja z pewnością nie ulegnie zmianie, gdyż materiału do przeróbek wciąż jest sporo. Odejście kota jest więc dosyć symboliczne.

Źródło: Twitter, StandNews