Instalki.pl » Aktualności » Internet » Google chce mieć swojego TikToka. Oto YouTube Shorts
Wtorek, 15 Wrzesień 2020 21:02, Wpisany przez Jan Domański
YouTube ShortsNowa usługa może zapełnić lukę po TikToku.

TikTok jest od dłuższego czasu na celowniku USA. Spekuluje się o możliwości wykupienia TikToka przez jakiś koncern z USA lub zakazaniu użytkowania go na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeśli nawet obie możliwości nie wejdą w życie, to Google i tak ma chrapkę na podobnego typu użytkowników. Właśnie dlatego koncern z Mountain View uruchomił, na razie jedynie w wersji testowej, nową usługę będącą częścią YouTube.

TikTok od Google


YouTube Shorts opiera się na krótkich filmikach trwających tylko do 15 sekund i można je tworzyć wyłącznie na smartfonach. Najprościej byłoby po prostu nagrać bardzo krótki klip i wrzucić w surowej formie, ale Google zaopatrzył użytkowników w kilka narzędzi. Pomocne przy wyczuciu czasu jest odliczanie, które pozwoli przygotować się do pierwszego momentu uwieczniania klipu i ostatniej sekundy. Można nawet łączyć kilka ujęć czy podłożyć muzykę z bogatej biblioteki, która będzie cały czas rosła. Jest też opcja sterowania szybkością nagrania.

YouTube ShortsRzut oka na nowy YouTube Shorts / foto. YouTube

Na razie YouTube Shorts dostępny jest tylko w Indiach na Androidzie. Google pracuje nad przeniesieniem Shorts na iOS, a w późniejszym czasie rozszerzeniem występowania aplikacji na inne rynki. O ile wszystko pójdzie w porządku, docelowo w pełni globalnie. Kiedy YouTube Shorts będzie w Polsce? Tego nie wiadomo, może nawet samo Google nie ma jeszcze wewnętrznych szczegółowych dat dla naszego kraju. Na pewno firma będzie wprowadzać kolejne poprawki i rozwijać aplikację, co już zapowiedziała.

Zobacz również: Wyłowili kamerkę z wideo 18+ po 5 latach. Szukają właściciela [wideo]

Źródło i foto: Google