Instalki.pl » Aktualności » Internet » Ile kosztują wszystkie gry na Steam łącznie? Sprawdź tutaj
Wtorek, 15 Wrzesień 2020 15:41, Wpisany przez Maksym Słomski
steam ile kosztuja wszystkie gry
Tajemnica rozwiązana.

Niektórzy gracze na przestrzeni kilkunastu lat zdążyli wydać na platformie dystrybucji cyfrowej Steam małą fortunę na karmienie swojego uzależnienia od gier i zakupów. Czy liczyliście kiedyś jaką wartość ma Wasza cyfrowa biblioteka gier? To nic trudnego, wystarczy odwiedzić popularną stronę Steamdb.info, zalogować się i voila - dowiecie się w przybliżeniu ile nigdy nie zarobicie na wartych zapewne majątek produkcjach. Gry kupowane na Steam wcale nie są Wasze.

A czy zastanawialiście się kiedykolwiek ile kosztują wszystkie gry dostępne w danym momencie na Steam? Teraz możecie to sprawdzić.

Ile kosztują wszystkie gry na Steam?


Internauta Chenggang Wang stworzył interesującą witrynę bazującą na PHP i Laravel, która na bieżąco pobiera dane na temat wszystkich dostępnych na platformie Valve gier, DLC, soundtracków i innych dóbr cyfrowych. Dzięki niej można odczytać jak wiele pieniędzy trzeba poświęcić, aby wykupić wszystkie dostępne na Steam produkty - zarówno przy uwzględnieniu obowiązujących promocji, jak i bez nich.

W chwili pisania tego wpisu potrzebujecie 536 568 dolarów (nieco ponad 2 mln złotych), aby wykupić całą zawartość Steam w oryginalnej cenie. Biorąc pod uwagę wyprzedaże, wystarczy jednak kwota "tylko" 523 940 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 1,96 miliona złotych.

cena gier na steam
Ile kosztują wszystkie gry na Steam? Majątek. | Źródło: Steam.seewang

Na wykresie jak na dłoni widać wszelkie wyprzedaże, które znacząco obniżają łączną cenę wszystkich gier w sklepie Steam. Oczywiście kwota nieustannie rośnie, w związku z dodawaniem na platformę kolejnych tytułów.

Ile gier zgromadziliście na Steam?


W moim przypadku licznik zatrzymał się na 296 tytułach. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, iż wiele gier odebrałem za darmo, w ramach różnych promocji, wiele kupiłem na wyprzedażach, a garść otrzymałem na potrzeby stworzenia recenzji...

steam cena gier
Fragment mojej biblioteki Steam. Nie jestem uzależniony, po prostu lubię "klikać w komputer"... | Źródło: mat. własny

Źródło: Steam.seewang