Instalki.pl » Aktualności » Internet » Polacy chcą produkować ubrania i pościel anty-5G
Środa, 16 Wrzesień 2020 10:47, Wpisany przez Maksym Słomski
5g ubrania
Ochrona przed 5G w wysokiej cenie.

Rynek produktów bazujących na strachu i wątpliwościach, towarzyszących upowszechnianiu się standardu 5G, nieustannie rośnie. Przedsiębiorczy i często cyniczni sprzedawcy nie mają żadnych oporów w sprzedawaniu ludziom gadżetów i akcesoriów o rzekomo cudownych właściwościach. Widzieliśmy już pendrive chroniący przed 5G, czapkę chroniącą przed 5G, a nawet odzież i akcesoria WaveSafe rodem ze Szwajcarii, które neutralizują według zapewnień twórców działanie "szkodliwych" fal. W sieci natknęliśmy się na kolejny pomysł z polskim rodowodem.

Ochrona ciała w dobie 5G od Natural Shield


Natural Shield to polski start-up reprezentowany przez "modą i prężną grupę pasjonatów", którzy celem zebrania środków na swoje przedsięwzięcie udali się do serwisu wspieram.to. To właśnie tam znaleźliśmy projekt o nazwie "Ochrona ciała w dobie 5G". Pomysłodawcy pragną zebrać 80 000 złotych na start firmy, utworzenie sklepu internetowego i jego zatowarowanie oraz "wdrożenie kolejnych innowacyjnych produktów związanych nie tylko z tematem ekranowania fal".

Opis projektu całkiem umiejętnie balansuje pomiędzy stawianiem odważnych deklaracji, a delikatnymi sugestiami. Na wstępie dowiadujemy się, że produkty mają za zadanie ograniczyć efekty działania elektrosmogu na organizm ludzki. W opisie akcji na serwisie crowdfundingowym czytamy:

"Zaprojektowaliśmy tuniki dla kobiet w ciąży, czapki oraz pościel pod którą Twoje ciało w pełni naturalnie odpocznie. Produkty szczególnie polecamy osobom mieszkającym w miastach w pobliżu masztów telekomunikacyjnych, w miejscach o dużym natężeniu routerów Wi-Fi, a szczególnie dla tych, który mają zwyczaj spania w bliskim kontakcie z telefonem komórkowym."

Istotnym składnikiem linii produktowej ma być słynne już w kręgach przeciwników 5G ekranujące srebro. Polacy chcą sprzedawać czapki ekranujące, podkoszulki ciążowe, poszewki na poduszkę oraz prześcieradła i poszewki na kołdrę w dwóch wymiarach. Prześcieradło kosztuje 600 złotych. 2200 złotych to wydatek za komplet pościeli.

podkoszulek ciazowy 5g
Podkoszulek ciążowy rzekomo chroniący przed elektrosmogiem. | Źródło: Natural Shield @wspieram.to.

Odwołanie do autorytetów świata nauki... opatrzone komentarzem


Przytaczany jest komunikat WHO mówiący o tym, że promieniowanie w technologii komórkowej może być czynnikiem potencjalnie rakotwórczym, a dokładna ocena zostanie opublikowana do 2022 roku. Twórcy nie ukrywają, że ludzkość "nie wie dokładnie z czym ma do czynienia". A skoro nie wie, to...

Cytowana jest także publikacja na stronie rządowej "Biała Księga – Pole elektromagnetyczne a człowiek". Twórcy uważają, że wątpliwości powinien budzić fragment "zachorowalność rośnie wraz z ekspozycją (na PEM - dop. aut.)". Nie zapominajmy o tym, iż woda wypita w zbyt dużej ilości również zabija, a jednak ludzkość nie tworzy gadżetów chroniących przed "szkodliwym" działaniem wody.

5g posciel
Pościel rzekomo chroniąca przed elektrosmogiem. | Źródło: Natural Shield @wspieram.to.

Nikt nie dowiódł szkodliwości 5G. Skuteczności takich produktów też


"Wykonaliśmy solidną robotę, żeby ogarnąć szwalnię i przeprowadzić badania czy to srebro rzeczywiście działa i jest bezpieczne." - pisze osoba podająca się za przedstawiciela Natural Shield w komentarzu pod artykułem w serwisie Android.com.pl. Twórcy produktów chroniących przed elektrosmogiem nie przytaczają jednocześnie na stronie zbiórki żadnych badań potwierdzających skuteczność działania swoich produktów.

Negatywnego wpływu 5G na organizm ludzki do tej pory nie dowiodła żadna organizacja świata nauki. Jedynymi badaniami dającymi pewne obawy były badania związane ze stresem oksydacyjnym, których jakość kwestionuje wielu badaczy.

natural shield zbiorka
Zbiórka raczej nie zakończy się sukcesem. | Źródło: mat. własny z wspieram.to.

Po pierwszych publikacjach na temat akcji crowdfundingowej ukryto towarzyszący zbiórce film promujący inicjatywę. W obliczu totalnego fiaska zbiórki (po kilku dniach zebrano okrągłe 0 złotych), twórcy zapowiadają nowy projekt.

Osobom pragnącym zgłębić swoją wiedzę na temat PEM polecam poniższe nagranie z kanału Uwaga! Naukowy Bełkot.Źródło: wspieram.to, Android.com.pl, zdj. tyt. Canva Pro