Instalki.pl » Aktualności » Internet » Debiutuje Allegro Pay. Wygodny nowy sposób na raty, w tym 0 procent
Sobota, 01 Sierpień 2020 21:41, Wpisany przez Jan Domański
Allegro PayNowa usługa z możliwym odroczeniem płatności.

W końcu zadebiutowała nowa forma płatności na Allegro. Firmowe Allegro Pay nie jest jednak dosłownym zamiennikiem PayU. Jego funkcje są nakierowane na zakupy z odroczeniem płatności lub bardziej tradycyjnym systemem ratalnym. Polski gigant e-commerce przygotował kilka możliwości.

Dodatkowe środki i spłata w Allegro Pay


Początkowo z nowej usługi możne skorzystać grupa kilkudziesięciu tysięcy użytkowników Allegro. Do końca tego roku dostęp ma być już w pełni powszechny. Jak się przekonać, czy zaklasyfikowaliśmy się do pierwszego rzutu internautów? Podczas dokonywania kupna na platformie Allegro, trzeba zerknąć, czy w metodach płatności nie pojawiło się Allegro Pay. Jeśli tak, to możemy skorzystać z tej nowej metody na uzyskanie nawet 4 tysięcy złotych w formie dodatkowych środków na zakupy.

Allegro zapłać późniejAllegro Pay, to między innymi rozwinięcie zilustrowanej usługi Zapłać Później / foto. Magazyn Allegro

Podobno aktywacja usługi zajmuje mniej niż minutę, a 15 sekund jest wystarczającym czasem do zrealizowania transakcji. O przyznaniu środków będzie decydowała indywidualna analiza systemu, który przetwarza dane z zewnętrznych baz i historię naszych zakupów na Allegro. Do wyboru będzie odroczenie spłaty o 30 dni bez dodatkowych kosztów (wygląda to na rozwinięcie usługi Allegro Zapłać Później, gdzie jednak musieliśmy doliczyć 8 proc. wartości), a nawet 20 comiesięcznych rat (oczywiście wtedy musimy już oddać więcej pieniędzy, tak jak przy kredycie lub tradycyjnych ratach za towar).

Specjalne raty 0 proc. w Allegro Smart!


Pozostałe opcje, to spłata na 5 i 10 miesięcy. Jest też specjalna oferta dla subskrybentów Allegro Smart! Użytkownicy abonamentu będą mogli skorzystać ze specjalnych rat na 3 miesiące z oprocentowaniem 0 proc. Magazyn Allegro sugeruje brak innych kosztów, choć wprost nie podaje, czy nie ma żadnych dodatkowych opłat np. prowizji czy ubezpieczenia, więc nie jestem pewien, czy spłata będzie wynosić dokładnie tyle, co wartość zakupionego na platformie towaru. W przypadku rat PayU 0 proc. właśnie tak było i nie ponosiliśmy większych kosztów, więc zapewne tutaj jest podobnie. Cóż, na razie Allegro Pay nie wypiera PayU, a przynajmniej nie od razu.


Źródło i foto: Magazyn Allegro