Instalki.pl » Aktualności » Internet » Maszt testowy 5G próba 500% mocy, czyli jak zasiać panikę u przeciwników 5G
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2020 17:32, Wpisany przez Maksym Słomski
maszt 5g proba mocy
Zorganizowana akcja.

Temat rzekomej szkodliwości sieci 5G poruszaliśmy na łamach serwisu Instalki.pl wiele razy. Pomimo licznych badań przeprowadzanych regularnie poza granicami Polski, jak i jasnego stanowiska Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, wciąż istnieje spora grupa osób, która infrastrukturę 5G łączy z pandemią koronawirusa, kontrolą umysłów i innymi strasznymi rzeczami. Z tej grupy osób od kilku dni w zabawny sposób kpią internauci, a przeciwnicy 5G reagują na drwiny... przerażeniem.

Maszt testowy 5G próba 200% mocy


Wydaje się, że wszystko zaczęło się od tego wpisu na Mikroblogu w serwisie Wykop.pl, w którym internauta o nicku @KapturekTermokurczliwy pochwalił się innym wykopowiczom nazwą swojej sieci Wi-Fi - "MASZ TESTOWY 5G PROBA 200% MOCY". Setki, jeśli nie tysiące osób w mig podchwyciło ten pomysł, wtórując mikroblogerowi i modyfikując nazwy swoich lokalnych sieci. Na facebookowych grupach przeciwników 5G zawrzało.


maszt 5g proba mocy 1
Jeden z komentarzy zaniepokojonych przeciwników 5G. | Zdjęcie: krakowwpigulce

Zaniepokojeni sceptycy nowoczesnych rozwiązań zadają sobie nawzajem dziesiątki pytań: "kto na to wyraził zgodę?", "jak to zdjąć z dachu?", "Gdzie są pochowane te nadajniki?". Wtórują temu głosy oburzenia: "chcą nam usmażyć mózgi!" - pisze jeden internauta, "ciekawe dlaczego ustawiają tak duże wartości mocy, może chcą nas wyzabijać?", pyta inny.

maszt 5g proba mocy 2
maszt 5g proba mocy 3
maszt 5g proba mocy 4
Komentarze dot. sieci 5G na Facebooku. | Źródło: Wykop.pl

Do tej pory nie dowiedziono szkodliwego wpływu 5G na zdrowie człowieka. Nawet jeśli boicie się 5G, to bez obaw: cała akcja z nazwami sieci Wi-Fi jest tylko żartem, niczym więcej.

Źródło: inf. własna, krakowwpigulce, Wykop.pl