Google przygotowało kilka easter eggów z okazji Wielkanocy

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google przygotowało kilka easter eggów z okazji Wielkanocy
{reklama-artykul}
Pod koniec marca informowaliśmy Was o rezygnacji Google z „obchodów” tegorocznego Prima Aprilis. Koncern w żadnym wypadku nie planuje jednak omijać Wielkanocy – jednego z najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich. Z okazji jutrzejszego wydarzenia przygotowano kilka niespodzianek.

Wpisując w wyszukiwarkę Google hasło „Wielkanoc” lub „Wielkanoc 2020” naszym oczom ukaże się przemiła grafika ze świeckimi symbolami święta – pisanką, pisklęciem oraz zającem. Wszystko utrzymane oczywiście w barwach giganta z Moutain View.

wielkanoc 1 Źródło: wł. 

Nie jestem pewien czy tej funkcjonalności nie było już wcześniej, ale mimo to warto o niej wspomnieć. Mowa o sekcji „Znaczenie tradycji wielkanocnych” w usłudze Google Arts & Culture. Można przejść do niej klikając TUTAJ. Strona zawiera szereg interesujących ciekawostek o symbolach Wielkanocy oraz ich pochodzeniu. Jeśli nie wiecie skąd wziął się zwyczaj malowania jajek, to w końcu macie okazję zaspokoić swoją ciekawość.

wielkanoc google 2Źródło: Google

Google postanowiło rozbudować także zasób zwierząt 3D. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „Zajączek Wielkanocny” ujrzymy opcję „Zobacz z bliska Zajączka Wielkanocnego”. Kliknięcie w przycisk „Wyświetl w 3D” spowoduje przejście do specjalnego widoku wykorzystującego technologię AR. Wirtualnego i animowanego zwierzaka należy umieścić na stabilnej powierzchni – następnie można zrobić mu zdjęcie.

wielnoc 3Źródło: wł.

Wymienione funkcjonalności pełnią rolę wyłącznie ciekawostek i naprawdę miło, że Google postarało się o ich implementację. Przy okazji – chcielibyśmy Wam życzyć radosnych i spokojnych świąt Wielkanocy. Mimo że tegoroczne święta zapewne będą nieco różnić się od wszystkich poprzednich, warto przeżyć je w przyjaznej atmosferze.

Źródło: Google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.