National Geographic udostępnia darmowe treści edukacyjne dla uczniów i rodziców

Mateusz PonikowskiSkomentuj
National Geographic udostępnia darmowe treści edukacyjne dla uczniów i rodziców
{reklama-artykul}
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o programie telewizyjnym „Szkoła z TVP”, skierowanym do polskich uczniów, który spotkał się z olbrzymią falą krytyki ze strony dzieci, rodziców, a nawet przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przyrodniczych. Z pomocą przychodzi jednak National Geographic, które udostępniło olbrzymią bazę materiałów edukacyjnych, którymi warto się zainteresować.

Inicjatywa powstała w związku z nowym projektem o nazwie NatGeo@Home, łączącego treści edukacyjne z możliwością bezpośredniego kontaktu rodziców i nauczycieli z poziomu aplikacji. Wprawdzie strona obecnie skierowana jest wyłącznie do odbiorców mieszkających w Stanach Zjednoczonych, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy zainteresowany – również w Polsce – mógł skorzystać z olbrzymiej bazy materiałów, dostępnych całkowicie za darmo.

Wśród udostępnionych treści, znajdziemy tu wszystkie materiały z National Geographic, National Geographic Society, a także dostęp do portalu National Geographic Society’s Learn at Home. Ten ostatni zawiera treści edukacyjne, podzielone na zajęcia online, filmy edukacyjne, lekcje, artykuły, indywidualne ćwiczenia online, a także klasy, aby ułatwić wyszukiwanie dzieciom w różnych grupach wiekowych.

2020-04-08 081202
Pomysły na zajęcia dla rodziców i dzieci z NatGeo@Home

Inne ciekawe funkcje, udostępnione w ramach projektu NatGeo@Home, to m.in. scenariusze lekcji dla rodziców i nauczycieli czy możliwość prowadzenia rozmów wideo na żywo z naukowcami, odkrywcami czy ekspertami z rozmaitych dziedzin nauki, na takie tematy jak przyroda, eksploracja kosmosu czy fotografia. Specjalnie dla rodziców przygotowano również porady dotyczące metod efektywnej nauki online, a także wskazówki, jak uświadamiać dzieci o zagrożeniach wywoływanych przez COVID-19.

Warto zainteresować się udostępnionym zbiorem wiedzy nie tylko ze względu na szeroki wybór materiałów, lecz również możliwością efektywnej nauki języka angielskiego. Aktualnie nie potwierdzono, czy National Geographic planuje pojawić się z podobną ofertą w naszym kraju.

Konsekwencją obowiązkowych zajęć szkolnych przez internet jest z kolei ogromny wzrost popularności serwisów z branży edutech. Badania przeprowadzone przez Gemius/PBI w Polsce, dotyczące okresu między 23-29 marca 2020 wskazują, że serwisy edukacyjne zostały odwiedzone przez 31,17 mln użytkowników, generując aż 1,12 mld odsłon. Wśród czołówki znalazły się Librus, Vulcan i Brainly.

Źródło: TechCrunch

Udostępnij

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.