Instalki.pl » Aktualności » Internet » Google w walce z fake newsami. Koncern pomoże tworzyć stronę z informacjami o koronawirusie
Niedziela, 15 Marzec 2020 13:24, Wpisany przez Piotr Malinowski
GOOGLE CORONAVIRUS USA
Słuszny krok.

Coraz więcej krajowych rządów wprowadza w granicach swoich państw stan wyjątkowy lub stan zagrożenia epidemicznego. Wyjątkiem nie jest Polska, gdzie zamknięto szkoły, uniwersytety, kluby, kina, teatry oraz większość sklepów w galeriach. Innymi słowy – miejsca, gdzie może gromadzić się więcej niż 50 osób. Podobny krok uczyniły także Stany Zjednoczone.

Okazuje się, że najwyżsi urzędnicy amerykańskiego rządu nawiązali współpracę z Google. Jej owocem ma być specjalna strona internetowa zawierająca sprawdzone informacje na temat koronawirusa (SARS-CoV-2) oraz choroby (COVID-19).

Gigant z Moutain View wydał nawet specjalne oświadczenie:

„Jesteśmy w pełni zobowiązani do podjęcia współpracy z rządem USA w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, informowania obywateli i ochrony zdrowia naszych społeczności. Google współpracuje z rządem Stanów Zjednoczonych w celu opracowania wyjątkowej witryny internetowej zawierającej informacje o objawach COVID-19, ryzyku choroby i przeprowadzanych testach.”

Nie wiadomo, kiedy nastąpi oficjalny debiut strony. Mimo że nie będzie ona zawierać informacji odnośnie polskiej sytuacji, to warto się nią interesować. Znajdą się tam kluczowe dane odnośnie tego, jak przebiega COVID-19 oraz postępy w testowaniu różnych leków czy szczepionek.

Źródło: 9to5google