Instalki.pl » Aktualności » Internet » Naczelna Izba Aptekarska straszy pozwem youtuberów z Abstrachuje TV
Sobota, 08 Luty 2020 10:37, Wpisany przez Maksym Słomski
abstrachuje naczelna izba aptekarska
Powodem kontrowersyjny materiał.

Bardzo rzadko zaglądam do zakładki "Na czasie" w serwisie YouTube. Wizyta w tym miejscu wiąże się bowiem z zapoznaniem z tytułami i materiałami przeważnie żenujących materiałów, które najchętniej oglądali w ostatnim czasie Polacy. Bardzo często w miejscu tym goszczą filmy z kanału Abstrachuje TV, który właśnie znalazł się na celowniku... Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Naczelna Izba Aptekarska grozi pozwem youtuberom


Naczelnej Izbie Aptekarskiej nie spodobał się najnowszy film z popularnej serii "Czego NIE mówią...". Tym razem youtuberzy postanowili zarejestrować materiał wideo na temat aptekarzy. "Czego NIE mówią aptekarze" tak bardzo nie spodobał się przedstawicielom NIA, że żądają usunięcia treści z Internetu: "do zobaczenia w sądzie, zgrywusy". Ich zdaniem nagranie jest "naruszeniem dóbr osobistych" i wywołuje niesmak i uczucie żenady.Zgadzam się, że materiał z kanału Abstrachuje TV jest żenujący. Wystarczy włączyć go i wytrzymać przed monitorem mniej więcej minutę, aby poczuć intensywne zakłopotanie. Problem NIA polega na tym, że treści Abstrachuje TV to satyra, a tytuł serii wyraźnie stanowi przecież: "czego NIE mówią".

Tomasz Leleno, Rzecznik Prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej również najprawdopodobniej nie rozumie i nie próbuje zrozumieć konwencji tej niskich lotów serii, gdyż - jak sam pisze - nagrany film "rzekomo obrazuje pracę farmaceuty w aptece". Nie Panie Tomaszu, nie obrazuje. Wystarczy przeczytać pierwsze trzy słowa tytułu.


Nie chciałbym promować treści z omawianego kanału, ale z dziennikarskiego obowiązku wklejam poniżej kontrowersyjne nagranie. Już sama jego miniaturka jest...Naczelna Izba Aptekarska nie ma najwyraźniej większych problemów


Spółka ABSTRA otrzymała już od NIA wezwanie przedsądowe wzywające do usunięcia materiału z YouTube. Analizując reakcje zarówno na Twitterze, jak i pod postem Naczelnej Izby Aptekarskiej, trudno oprzeć się przekonaniu, że nawet farmaceuci nie rozumieją działań Izby.

"Jako farmaceuta jestem oburzony tym oburzeniem. Z policjantów, lekarzy, pielęgniarek, księży, strażaków itp. śmiać się można. Tylko z nas nie można?", czytamy w jednym z wpisów na Twitterze.

Film na YouTube na chwilę obecną obejrzało już 1,35 miliona osób. Nie wydaje się, aby Abstrachuje TV miało zechcieć współpracować z NIA. Ciekaw jestem wyniki sądowego finału sprawy.