Instagram: DM’y nareszcie będzie można wysyłać z poziomu przeglądarki

Piotr MalinowskiSkomentuj
Instagram: DM’y nareszcie będzie można wysyłać z poziomu przeglądarki
{reklama-artykul}
Instagram to stricte mobilna usługa, która w swojej przeglądarkowej odsłonie pozbawiona jest wielu funkcji. Jak się jednak okazuje, osoby użytkujące platformę na komputerach już niedługo będą miały powody do radości. Wszystko za sprawą ogłoszenia dosyć ważnej aktualizacji.

Mowa o komunikatorze dotąd istniejącym wyłącznie w wersji aplikacji na Androida i iOS. Jeśli korzystaliście już z tej funkcjonalności na smartfonach, to jej przeglądarkowy wariant prezentować się będzie identycznie. Oprócz wysyłania standardowych DM’ów, nie zabraknie opcji tworzenia grup, polubienia otrzymanej wiadomości czy udostępniania zdjęć z galerii. Pojawi się także możliwość włączenia powiadomień push na pulpicie.

dm instagramŹródło: The Verge

Na razie mamy do czynienia z ograniczonymi zasięgowo testami. Trudno więc określić dokładny moment wprowadzenia nowości dla wszystkich użytkowników. Jak twierdzą przedstawiciele Instagrama – to, kto otrzymuje teraz dostęp do funkcji jest zupełnie losowe. Internauci cieszący się właśnie aktualizacją mogą za kilka dni zauważyć, że już jej nie ma. Trzeba wykazać się więc cierpliwością.

Interesujący jest też cel Facebooka w implementacji tego typu usprawnień. Nie należy zapominać, że Mark Zuckerberg dąży do tego, by użytkownicy Facebooka, Instagrama oraz WhatsAppa mogli przesyłać sobie nawzajem wiadomości – niezależnie od używanej platformy. Kto wie, może testowana funkcja jest jednym z kroków podjętych do realizacji planu społecznościowego giganta?

Źródło: The Verge

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.