Instalki.pl » Aktualności » Internet » Nowa forma płatności na Allegro. Kup teraz, zapłać za 30 dni
Wtorek, 10 Wrzesień 2019 15:37, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2019-09-10 153523
Allegro Zapłać Później.

Allegro nie próżnuje i wciąż szuka nowych sposobów aby zachęcić Polaków do zakupów za pośrednictwem internetu. W sierpniu ubiegłego roku wprowadzono usługę abonamentową "Allegro Smart!" - klient płaci raz i ma do dyspozycji darmową dostawę. Teraz firma skupiła się na prowadzeniu nowej formy płatności.

Allegro Zapłać Później to nowy sposób robienia zakupów na Allegro stworzony we współpracy z polskim fintechem PayPo. Cały proces nie jest skomplikowany - klient dokonuje zakupu, otrzymuje produkt i może zapłacić maksymalnie w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli potrzebuje więcej czasu na opłacenie rachunku za zakupy, może jednorazowo przedłużyć okres zapłaty o kolejne 30 dni, płacąc 5% całkowitej wartości zamówienia.

2019-09-10 154340

Od 10 września z odroczonej płatności można skorzystać w kategorii „Dziecko”. W najbliższych miesiącach Allegro Zapłać Później zostanie udostępnione w kolejnych kategoriach.

Zakupy do 500 zł


Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro na podstawie danych już dostępnych w serwisie, takich jak np. historia zakupów i płatności.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych. Unikatowe przy zakupach z Allegro Zapłać Później jest to, że nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, np. bankowych lub operatorów płatności.

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów, a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców.

Źródło: Allegro