Instalki.pl » Aktualności » Internet » EA rozpoczyna testy serwisu streamingowego dla gier
Wtorek, 10 Wrzesień 2019 14:48, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
ubrown1
Co o nim wiemy?

EA oficjalnie zapowiedziało uruchomienie testów technicznych dotyczących swojej najnowszej usługi streamingowej – Project Atlas. Sam pomysł będzie niczym innym, jak po prostu kolejną propozycją dla użytkowników, którzy chcieliby skorzystać z szybko rozwijającego się segmentu dla streamingu gier. Testy techniczne zostaną ograniczone do wąskiej grupy osób, a cała procedura potrwa aż dwa tygodnie. To sporo czasu, aby móc sprawdzić infrastrukturę oraz być pewnym co do szczegółów Project Altas jakie zapewne pojawią się w nadchodzących miesiącach.

Gracze, którzy zakwalifikują się do testów będą mogli wypróbować na swoich sprzętach takie produkcje, jak FIFA 19, Titanfall 2, Need for Speed Rivals oraz Unravel. W poście znajdującym się w serwisie Medium, dyrektor technologiczny EA Ken Moss zdradza, iż jego firma chce zobaczyć, jak gry radzą sobie w rzeczywistych scenariuszach – szczególnie w kontekście opóźnień, jednym z najbardziej newralgicznych punktów przyszłych serwisów streamingowych do gier.

Do testów EA wykorzysta infrastrukturę chmurową AWS dostarczaną bezpośrednio przez Amazona. Mieszanka różnych rodzajów gier także jest celowym wyborem: dzięki temu firma będzie mogła dokładnie sprawdzić, jak produkcje radzą sobie z grafiką, a także wymaganiami dotyczącymi gry wieloosobowej w czasie rzeczywistym.

eaprojectatlas2

Obecnie nie ma żadnych szczegółów dotyczących tego, kiedy EA zdecyduje się uruchomić Project Atlas na szeroką skalę. Firma nie zdradza także żadnych informacji w kontekście tego, które z gier byłyby dostępne na opisywanej platformie. Testy techniczne EA mają ograniczony zasięg i konsekwencje, jednak stawiają firmę na równi z konkurencją w postaci Microsoft xCloud oraz Google Stadia. Firma pozwoli bowiem niewielkiej ilości osób wypróbować swoją platformę w czasie rzeczywistym.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na pierwsze wrażenia testerów.

Źródło: TheVerge