Instalki.pl » Aktualności » Internet » Chcesz poznać najnowsze innowacje Amazon? Weź udział w gdańskiej konferencji [email protected]
Poniedziałek, 26 Sierpień 2019 15:05, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2019-08-26 151027
Machine Learning, Amazon Alexa, Amazon Web Services i wielu innych.

Zbliża się jedno z największych wydarzeń dla programistów i deweloperów w Polsce – konferencja [email protected]. To już IV edycja spotkania profesjonalistów z sektora IT: naukowców, inżynierów i wszystkich fanów nowych technologii.

28 września, specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych rozwiązaniach nad jakimi obecnie pracują. W programie pojawiły się już zapowiedzi wystąpień na temat: Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios, Echo oraz Alexa.

W budynku Teatru Szekspirowskiego wystąpią eksperci Amazon z różnych państw. Wśród prelegentów zobaczymy m.in. Stefano La Rovere, menadżer Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technologii, który odpowiada za opracowanie następnej generacji centrów logistyki e-commerce Amazon, Max Amordeluso z Alexa Skills Kit, odpowiedzialny za rozwój możliwości Amazon Alexa i współpracę z deweloperami zewnętrznymi, czy Giuseppe Porcelli, główny architekt rozwiązań w Amazon Web Services. Nie zabraknie również polskiego akcentu – swoje prelekcje poprowadzą Barbara Pogorzelska, kierująca zespołem Amazon Search na terenie UE oraz Tomasz Stachlewski, główny architekt systemów IT w Amazon Web Services.

2019-08-26 150906
Konferencja [email protected] 2018

Goście konferencji [email protected] będą mieli okazję poznać rozwiązania i technologie, które wykorzystywane są w różnych oddziałach Amazon. Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem w wielu językach oraz krajach. To właśnie w gdańskim Centrum Technologii inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego Amazon Alexa. Dla fanów systemów chmurowych Tomasz Stachlewski poprowadzi specjalny panel o tym jak zbudować od zera globalną aplikację internetową VOD, obejmującą Europę i Amerykę bez korzystania z pojedynczego serwera (architektura serverless).

W tym roku uczestnicy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać profesjonalne wskazówki, będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów Amazon specjalnych warsztatach programistycznych skierowanych zarówno do początkujących, jak i doświadczonych programistów. Każdy będzie miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych paneli. Pierwszy z nich, poświęcony zostanie możliwościom jakie daje Alexa, a poprowadzi go Max Amordeluso. Natomiast w kolejnym warsztacie Giuseppe Porcelli pokaże, jak zbudować własną aplikację wykorzystujaca Machine Learning przy pomocy Amazon SageMaker, AWS Glue oraz Amazon API Gateway.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej wydarzenia. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Amazon