Gmail pomoże Ci teraz w pisaniu maila i dostosuje się do Twojego stylu pisania

Piotr MalinowskiSkomentuj
Gmail pomoże Ci teraz w pisaniu maila i dostosuje się do Twojego stylu pisania
Dokładnie piętnaście lat temu (2004 rok) na rynku pojawił się Gmail  i od tamtej pory zmienił się praktycznie nie do poznania, choć nadal pełni tę samą funkcję. Google przy okazji świętowania jubileuszu postanowiło zaprezentować dwie zmiany, jakie właśnie zostały wprowadzone na przeglądarkową wersję usługi.

Pierwszą z nich jest ulepszenie istniejącej od maja 2018 roku technologii Smart Compose. Do tej pory funkcja ta sugerowała użytkownikowi podczas pisania wiadomości wyłącznie sposoby kończenia zdań. Teraz, jak twierdzi Google, może dostosować się do indywidualnego stylu pisania.

Smart Compose ma zapamiętywać np. jak zwracamy się do danych osób lub jakie konstrukcje zdań budujemy podczas pisania maila do konkretnej persony. Niestety Google nie podaje szczegółów ani przykładów w jaki sposób technologia dokładnie działa – użytkownik musi sam to rozgryźć.

Firma pochwaliła się przy okazji tym, że Smart Compose ratuje ludzi przez wpisywaniem błędnie ponad miliarda znaków tygodniowo. Ulepszona funkcja debiutuje właśnie seriami na Gmailu w wersji przeglądarkowej, zaś na urządzeniach z systemem Android pojawi się w maju, a użytkownicy korzystający z iOS ujrzą ją u siebie „wkrótce”.

gmail_compose.jpg Kolejną aktualizacją jest wprowadzenie możliwości planowania wiadomości. Teraz obok przycisku „Wyślij’ w oknie tworzenia pojawi się specjalna strzałka – po kliknięciu w nią pojawi się rozwijane menu z opcją ustawienia harmonogramu.

Zobacz również: Gmail zaoferuje odłożenie wysłania maila na później

Źródło: Gmail

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.