Grupa hakerów wykradła dane dotyczące ataku na WTC i żąda okupu w bitcoinach

Piotr MalinowskiSkomentuj
Grupa hakerów wykradła dane dotyczące ataku na WTC i żąda okupu w bitcoinach
W kwietniu 2017 roku doszło do ataku hakerskiego, którego ofiarą padło ponad 30 nieopublikowanych jeszcze seriali wprost od Netfliksa. Jedną z produkcji, która przedostała się w ten sposób do sieci był nowy sezon serialu Orange is the New Black. O grupie hakerów stojących za tamtym wydarzeniem nie było od tamtego momentu zbyt głośno. Aż do teraz.

Okazuje się, że TheDarkOverload (bo tak się nazywa wspomniana grupa osób) postanowiła wskoczyć na nieco wyższy poziom. Widocznie kradzież seriali była dla hakerów swego rodzaju rozgrzewką, bo teraz chwalą się, że… są w posiadaniu kilkunastu tysięcy dokumentów traktujących o zamachu z 11 września 2001 roku.

Dane zostały podobno wykradzione od Hiscox Syndicates, Lloyda of London oraz Silverstein Properties i zawierają odpowiedzi na domniemane konspiracje z wyżej wspomnianego ataku. Hakerzy twierdzą, że udostępnią wszystkie dane jeśli nie otrzymają okupu.

Włamanie zostało oficjalnie potwierdzone – mówi się, że zostały „zabrane” dane ubezpieczeniowe związane z postępowaniem sądowym dotyczącym kampanii terrorystycznej. Grupa odpowiedzialna za to zajście opublikowała w ramach dowodu już kilka plików i będzie publikować więcej, jeśli zapłata nie przyjdzie na czas.

Okup ma oczywiście zostać przelany za pomocą kryptowalut, jak to coraz częściej bywa. Wyżej wspomniane koncerny ponoć już skontaktowały się z amerykańskimi służbami i nie planują wysyłać pieniędzy od razu. Sprawcy będą ścigani, lecz niewiadomo czy uda się ich namierzyć.

Źródło: Engadget

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.