Instalki.pl » Aktualności » Internet » Ministerstwo Finansów: zakupy na Aliexpress będą droższe
Poniedziałek, 03 Wrzesień 2018 12:45, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Serwis staje się problemem.

Aliexpress to serwis, który stał się bardzo popularny wśród Polaków – zakupy w Chinach są tanie, a wybór ogromny. Platforma stała się tak rozpoznawalna, iż zwróciła na siebie uwagę Ministerstwa Finansów. Okazuje się, iż w przygotowaniu są konkretne regulacje, które związane są z podatkiem VAT oraz tak zwanymi „towarami małowartościowymi”, których wartość nie przekracza 22 euro. Jeśli nowe pomysły wejdą w życie, to może okazać się, iż zakupy na Aliexpress staną się po prostu droższe.

Obecnie w krajach Unii Europejskiej nie ma jednoznacznych regulacji związanych z podatkiem od importu towarów o wartości mniejszej niż 22 euro. Według Ministerstwa Finansów niektóre przepisy związane z opłatami są jednak naciągane, a obecnie podejmowane są kroki ku temu, aby uszczelnić system podatkowy. Nieoficjalnie, we współpracy z Pocztą Polską większa liczba paczek ma być kontrolowana, a na przedmioty będą nakładane dodatkowe opłaty – niezależnie od tego czy zamawiająca osoba jest firmą czy też po prostu osobą fizyczną.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie nowe zmiany miałyby wejść w życie. Można się jednak spodziewać, iż „uszczelnianie” przez fiskusa opcji związanych z podatkiem jeszcze trochę potrwa.

Sprawa jest więc rozwojowa.

Źródło: Wirtualna Polska