Instalki.pl » Aktualności » Internet » Asystent Google w Polsce - to już pewne. Zaczęły się zamknięte testy
Wtorek, 22 Maj 2018 21:26, Wpisany przez Wojciech Błachno
Google AsystentWreszcie!

O tym, że Asystent Google trafi wreszcie do Polski i będzie obsługiwać nasz ojczysty język, można było się domyślać już od jakiegoś czasu. Na Google I/O ujawniono, że trafi on do kolejnych kilkudziesięciu krajów, choć ich konkretniej listy nie podano. Teraz wątpliwości zostały rozwiane, bowiem kilku polskich użytkowników dostało zaproszenie do zamkniętych testów Asystenta Google. Oczywiście jest to bardzo ekskluzywne grono i najwięcej szans, aby do niego dołączyć mają aktywni przewodnicy Google.

Google ostrzega zaproszonych o konieczności zachowania poufności, co nie jest oczywiście dziwne, zwłaszcza że oficjalnej zapowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy. Po otrzymaniu zaproszenia, aby wziąć udział w testach, musimy wypełnić załączony do niego formularz. Testerzy muszą mieć ukończone 18 lat.

Google asystent zaproszenie
Zaproszenie do testów / źródło: fandroid.com.pl

Google chce dokładnie przetestować Asystenta przed wprowadzeniem go na szerokie, polskie wody. Dlatego tak istotne są te zamknięte testy oraz oczywiście ich wynik. Język polski jest wyjątkowo skomplikowanym językiem pod względem gramatycznym i fonetycznym. Dlatego też przed gigantem z Mountain View wyjątkowo ciężkie zadanie.

google asystent

Możemy mieć jedynie nadzieję, że z tego powodu polski Asystent Google nie będzie odbiegać funkcjonalnością od angielskiego odpowiednika. Zachwycił on swoimi możliwościami na Google I/O i długo wyczekiwane wsparcie dla języka polskiego nadeszłoby w idealnym momencie. Jego pojawienie się na polskim rynku, wzbudzi też na pewno zainteresowanie urządzeniami Google Home.

Asystent Google jest obecnie zdecydowanie najlepszym spośród z inteligentnych asystentów dostępnych na rynku. Jeśli jego funkcjonalność nie będzie w żaden sposób ograniczona w naszym kraju, to z pewnością bardzo szybko zdobędzie popularność. Osobiście nie mogę się doczekać, aż będę mógł powiedzieć "Cześć Google! Zarezerwuj mi stolik w pizzerii i zamów Ubera". Bez dwóch zdań będzie to wyjątkowe doświadczenie.