Instalki.pl » Aktualności » Internet » Mark Zuckerberg tłumaczy wpadkę z Cambridge Analytica. Dość niezgrabnie
Czwartek, 22 Marzec 2018 09:33, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
170905-mark-zuckerberg
Mało przekonujące.

Nie milkną echa ogromnego skandalu związanego z upublicznieniem danych milionów użytkowników Facebooka firmie Cambridge Analytica. Użytkownicy masowo usuwają konta w tym serwisie, a jak do tej pory włodarze serwisu próbowali gasić ten pożar benzyną. Do akcji wkroczył Mark Zuckerberg, ale wyraźnie widać, że i on nie ma pomysłu na to, jak sensownie wytłumaczyć tę wpadkę.

W specjalnym odświadczeniu napisał on bowiem, że "wszyscy pracują nad zrozumieniem tego, co dokładnie się stało i robią wszystko, by po raz kolejny nie dopuścić do takiego działania". Zuckerberg zaznaczył, że wszystkie konieczne czynności poczynione w celu obrony danych przez innymi organami zostały poczynione już jakiś czas temu, ale "wszystkim przydarzają się wpadki". Osobiście liczyłem na coś bardziej stanowczego.

1 QeOrf-n5NAdxp0AxHIGlsw

Ponadto Mark Zuckerberg zamierza wdrożyć trzystopniowy plan ochrony danych. Pierwszym punktem będzie zakaz przetwarzania danych przez operatora Facebooka, jeżeli informacje były używane przez użytkownika w ciągu trzech ostatnich miesięcy. W drugim punkcie firma chce przeprowadzić audyt wszystkich aplikacji korzystających z danych przechowywanych przez serwis. W trzecim punkcie Zuckerberg bierze pełną odpowiedzialność za wyciek danych (co wydaje się raczej naturalne).

Mimo starań Marka Zuckerberga trzeba jednoznacznie powiedzieć, że o odbudowę pełni zaufania do tego giganta społecznościowego będzie niezwykle trudno. A już na pewno nie pomogą tak lakoniczne zapowiedzi, z których tak naprawdę nic nie wynika.

źródło: The Verge