Instalki.pl » Aktualności » Internet » Microsoft zainteresowany przejęciem Electronic Arts?
Wtorek, 30 Styczeń 2018 09:53, Wpisany przez Wojtek Onyśków
xbox one controller
Może do niego dojść już niedługo.

Microsoft robi co może, aby rywalizować ze swoim największym rywalem – Sony. W ostatnim czasie na rynku ukazała się konsola Xbox One X, która pod względem możliwości przewyższa PlayStation 4 Pro. To jednak nie rozwiązuje sprawy. Amerykańska firma potrzebuje większej ilości gier na wyłączność, by przyciągnąć do siebie graczy.

Analitycy są zgodni, że najlepszym i najszybszym rozwiązaniem tego problemu jest przejęcie dużego wydawcy. Serwis Polygon podaje, powołując się na własne źródła zaznajomione ze sprawą, że Microsoft rozważa zakup Electronic Arts.

Wśród innych możliwości jest przejęcie Valve lub PUBG Corporation, czyli koreańskiej firmy, pracującej nad rozwojem PlayerUnknown’s Battlegrounds. Z tą ostatnią Microsoft podpisał zresztą ostatnio czasową umowę na wyłączność dla konsoli Xbox One.

Analitycy, którzy bacznie obserwują poczynania Microsoftu, wyjaśniają, że do ogłoszenia przejęcia może dojść już niedługo. Amerykańska firma posiada bowiem sporo pieniędzy do dyspozycji. W zasięgu jest zatem większość dużych wydawców.

Źródło: Polygon